• Аварійно-диспетчерська служба:
  3-49-20, 3-49-40, 0673116766
 • Абонентський відділ:
  5-11-01, 3-86-71, 068-938-61-57
 • Додаткові послуги: 050 436 80 66, kp-mtve-poslugy@ukr.net
 • Сервісний центр по роботі з приладами обліку:
  3-64-20, 067-311-67-63, 067-405-23-01
 • Лазня - (03849)76215
 • ДП "Тепловода": приймальня 3-25-92, абонентський відділ 067-381-01-64

Плата за абонентське обслуговування

1 травня 2021 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг». Статтею 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що плата за абонентське обслуговування – це платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг. Платіж розраховано на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 808 «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг або за індивідуальними договорами з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг».

Фактично, плата за абонентське обслуговування – це витрати, які виконавець несе у процесі збуту та розподілу послуги між споживачами. Зокрема таких, як витрати на роботу абонентської служби, контролерів, плата за банківські послуги. Відповідно, до абонентської плати включено витрати на укладання договорів з абонентами, здійснення розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахування та стягнення плати за спожиті комунальні послуги, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку води і теплової енергії (у разі їх наявності у будівлі споживача)та інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням абонентів за індивідуальними договорами.

Плата за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента нараховується щомісяця. Відповідно, тепер загальна плата за вказані послуги  складатиметься із двох платежів:

 • плати за послугу, що розраховується виходячи з розміру затверджених тарифів і обсягу фактично спожитої  комунальної послуги
 • плати за абонентське обслуговування, в розмірі, визначеному Виконавцем, але не вище граничного розміру, визначеного Кабінетом Міністрів України.

До плати за абонентське обслуговування не входить вартість обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем. Ця послуга, як і плата за неї залишається окремою і не має відношення до послуг КП «Міськтепловоденергія», оскільки надається іншим підприємством – ДП «Тепловода».

З 1 листопада введено щомісячну плату за абонентське обслуговування для  комунальних послуг  з постачання теплової енергії та постачання гарячої води. Плата за абонентське обслуговування нараховуватиметься усім споживачам, з якими укладено індивідуальні договори про надання послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води. Наразі встановлено наступні розміри щомісячної абонплати з ПДВ:

 • послуга з постачання теплової енергії у разі наявності у будівлі споживача вузла комерційного обліку теплової енергії (загальнобудинковий лічильника):  19,06 грн.
 • послуга з постачання теплової енергії у разі відсутності вузла комерційного обліку теплової енергії: 12,08 грн.
 • послуга з постачання гарячої води:  2,44 грн.

Відповідно, плата за опалення та гаряче водопостачання складається з двох частин:

 • плати за послугу відповідно до тарифу та обсягів споживання;
 • плати за абонентське обслуговування.

 

З  01 березня 2022 р.  КП «Міськтепловоденергія» вводить плату за абонентське обслуговування для  комунальних послуг  з централізованого водопостачання, централізованого водовідведення.

Плата за абонентське обслуговування нараховуватиметься усім споживачам, з якими укладено індивідуальні договори про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення. Наразі встановлено наступні розміри щомісячної абонплати з ПДВ:

– плата за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальної послуги з централізованого водопостачання:     7,21  грн.

– плата за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальної послуги з централізованого водовідведення:     12,40  грн.

Розраховуватись за ці послуги необхідно одним платежем. У повідомленнях та рахунках підприємства сума цих нарахувань вказана як: «опалення до оплати» та «ХВ до оплати».

Відтак, оплачуючи дані послуги у відділеннях банків та поштового зв’язку, ви не сплачуватимете кошти за додаткову квитанцію.

Нормативні документи:

Наказ про встановлення плати за абонентське обслуговування

Розрахунок плати за абонентське обслуговування опалення у разі відсутності вузла обліку

Розрахунок плати за абонентське обслуговування опалення у разі наявності вузла обліку

Розрахунок плати за абонентське обслуговування гарячого водопостачання у разі відсутності вузла обліку

Розрахунок внесків за заміну вузлів комерційного обліку теплової енергії

Розрахунок внесків за обслуговування вузлів комерційного обліку теплової енергії

Розрахунок внесків за заміну/обслуговування вузлів комерційного обліку теплової енергії