• Аварійно-диспетчерська служба:
  3-49-20, 3-49-40, 0673116766
 • вул. Тімірязєва, 123, м. Кам'янець-Подільський
 • Абонентський відділ:
  5-11-01, 3-86-71, 068-938-61-57
 • Сервісний центр по роботі з приладами обліку:
  3-64-20, 067-311-67-63, 067-405-23-01
 • ДП "Тепловода" 3-25-92, 067-381-01-64
 • https://www.facebook.com/kp.mtve.kamianets/

Оформлення субсидії

Хто має право на отримання субсидії?

Допомогу держави – субсидію – може отримати більшість українських родин, якщо їхні комунальні витрати перевищують в середньому 15% щомісячного сукупного доходу. Уряд адресно заплатить за кожного громадянина.

Держава зробила крок назустріч і тим людям, які орендують житло. Такі сім’ї, на підставі договору найму (оренди) житла, теж можуть оформити субсидію і значно менше платити за комунальні послуги.

Субсидія розраховується – окремо на опалювальний сезон і окремо на літній період – виходячи виключно з доходу зареєстрованих у будинку (квартирі) осіб і оформлюється на будь-кого з членів сім’ї.

Заборгованість з комунальних послуг при первинному зверненні за субсидією НЕ впливає на оформлення допомоги. Однак держава, надаючи субсидію, дає можливість сім’ї протягом року вирішити питання з накопиченою в минулому заборгованістю за комунальні послуги.

Громадяни, які одержували субсидію протягом  попередніх років, автоматично отримуватимуть її в наступному  опалювальному сезоні. Повторно документи необхідно подавати лише тим сім’ям, які:

 • орендують помешкання;
 • мають зміни у складі сім’ї: хтось прописався чи виписався за останній рік;
 • хочуть отримати субсидію на тверде паливо.

Протягом місяця отримувачі субсидії зобов’язані повідомляти органи соціального захисту населення про наступні зміни:

 • складу зареєстрованих у житлі: хтось виписався чи прописався;
 • соціального статусу членів сім’ї: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером;
 • про здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тисяч гривень
  набору комунальних послуг: відмовилися від централізованого палення і перейшли на індивідуальне чи навпаки.
Як оформити субсидію?

Механізм оформлення житлових субсидій суттєво спрощено. Для отримання державної допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг необхідно заповнити лише Заяву та Декларацію про доходи. Жодних інших документів не потрібно.

Готові документи можна:

 • самостійно подати до місцевих управлінь праці та соціальної політики;
 • самостійно подати до сільських і селищних рад;
 • надіслати рекомендованим листом до органів соціального захисту населення за місцем проживання;
 • відправити через Інтернет (заповнити заяву та декларацію можна на сайті subsidii.mlsp.gov.ua).

 

Протягом кількох тижнів з моменту отримання документів соціальна установа письмово повідомить про рішення з приводу надання допомоги та її розміру.

Субсидія безповоротно призначається на 12 місяців, а не на півроку, як було раніше. Вона автоматично перераховується на наступний термін вже без додаткових заяв.

Грунтовні роз’яснення з приводу оформлення житлово-комунальних субсидій можна отримати у фахівців урядової гарячої лінії за номером 15-45. Працює безкоштовно та цілодобово зі стаціонарних і мобільних телефонів.

Призначення житлової субсидії здійснюється Департаментом соціального захисту населення Кам’янець-Подільської міської ради (вул. Шевченка, 26).

Боржники можуть втратити субсидію

Департамент соціального захисту населення Кам’янець-Подільської міської ради дав роз’яснення з приводу змін до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, що вступили в силу з 1 травня 2017 року.

Зазначеною Постановою передбачено, що при призначенні субсидії на наступний термін враховуватиметься наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг. Інформацію про таку заборгованість надаватимуть підприємства-надавачі послуг за запитом органу соціального захисту населення.

За наявності такої заборгованості субсидія на наступний період не призначається. Про це споживачів має поінформувати департамент соціального захисту населення. Якщо протягом двох місяців з дати інформування споживач документально підтвердить сплату заборгованості або укладення з підприємством договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку – з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору.

Зразок заяви на оформлення субсидії