• Аварійно-диспетчерська служба:
  3-49-20, 3-49-40, 0673116766
 • вул. Тімірязєва, 123, м. Кам'янець-Подільський
 • Абонентський відділ:
  5-11-01, 3-86-71, 068-938-61-57
 • Сервісний центр по роботі з приладами обліку:
  3-64-20, 067-311-67-63, 067-405-23-01
 • ДП "Тепловода" 3-25-92, 067-381-01-64
 • https://www.facebook.com/kp.mtve.kamianets/

Досягнення

За період 2011-2020 років у Кам’янці-Подільському вдалось реалізувати ряд вагомих заходів та провести значну роботу в напрямку втілення проектів із реконструкції та модернізації обладнання.

Наймасштабнішим проектом загальнодержавної «Програми енергоефективності та енергонезалежності України»  у місті Кам’янці-Подільському стало будівництво новітньої теплоелектростанції потужністю 45 МВт, яка стала до ладу в липні 2018 року і  працює з комбінованим виробництвом теплової та електричної енергії газовими і твердопаливними котлами.Теплоелектростанцію оснащено унікальною турбіною з модулем ОRС (Organic Rankine Cycle – органічний цикл Ренкіна) потужністю 1,5 МВт. Кам’янець-Подільський став першим в Україні,  п’ятим у світі і третім у Європі містом, яке використовує цей сучасний метод виробництва теплової енергії.

Реконструкція системи водопостачання та водовідведення дозволила значно зменшити енергоспоживання водопровідно-каналізаційного господарства. Крім того, на підприємстві запрацювала єдина в межах Хмельницької області автоматизована диспетчерська служба, що дозволяє в он-лайн режимі відслідковувати роботу водонасосних і каналізаційних станцій, артезіанських свердловин та котелень.

 

Першим кроком на шляху до енергетичної незалежності на підприємстві стало впровадження когенераційних установок, що працюють із комбінованим виробництвом тепла та електроенергії з одного виду палива. 2011-2012 року на трьох котельнях підприємства запрацювали 4 таких установки. За три роки їх роботи в мережу було подано 28192,6 тис. кВт. електроенергії, що дозволило досягти економії у 15 787,9 тис. грн.

Встановлення когенераційних установок підвищило енергетичну незалежність підприємства та дозволило створити у місті «Єдине енергетичне кільце» – систему власних кабельних мереж для живлення об’єктів підприємства електроенергією власного виробництва. А реконструкція енергоємного обладнання системи водопостачання та водовідведення, що дозволила підприємству замінити основне обладнання і зменшити витрати електроенергії.

Проблему відсутності ліній рециркуляції та теплових лічильників на підприємстві вирішили завдяки встановленню у багатоквартирних будинках індивідуальних теплових пунктів (ІТП). Реалізувати проект вдалося, здобувши грантові кошти за програмою НЕФКО «DemoUkraina DH».

Надійну альтернативу «блакитному паливу» в Кам’янці-Подільському забезпечують шість котелень, що працюють на твердому паливі – пелетах із соломи, дерева та трісках деревини загальною потужністю 18,7 МВт.

Першою котельнею, що запрацювала виключно на пелетах із соломи стала котельня на вул. Пушкінській, 29, що опалює корпуси міської лікарні. Згодом нові котельні на альтернативному паливі були збудовані на вул. Вокзальній, 83а та вул. Матросова, 17. Тепер вони подають тепло на два мікрорайони міста.

Заміщення природного газу по цих котельнях становить близько 1138 тис. м3 на рік.

На альтернативне паливо були переведені також діючі котельні, що забезпечують теплом мешканців двох найбільших у місті житлових мікрорайонів.

Після реконструкції котельні на вул. Тімірязєва, 123, органічні пелети та деревні тріски тепер зігрівають мешканців мікрорайону Черемушки. На початку березня 2018р. тут відбувся запуск потужного твердопаливного котла, який виробляє 3 МВт. теплової енергії. Теплом і гарячою водою він тепер забезпечуватиме близько 50 житлових будинків та 12 навчальних закладів, що розташовані у житловому мікрорайоні. Працюючи на трісці деревини, котел заміщуватиме до 1897 тис. м3 споживання природного газу на рік.

Реконструкція з переобладнанням котлів на альтернативні види палива була проведена також на котельні, що забезпечує централізованим теплопостачанням та гарячою водою близько 25 тисяч мешканців мікрорайону Жовтневого.

Тепер на трісці деревини та біопелетах на котельні по вул. Миколи Гордійчука, 2 працює два твердопаливних котли по 5 МВт.  А потенціал заміщення природного газу сягає 3448 тис. куб м/рік.

 

Сьогодні ж максимум уваги та зусиль КП «Міськтепловоденергія» сконцентрувало на пуску та експлуатації новітньої теплоелектростанції, що працює з комбінованим виробництвом теплової та електричної енергії газовими і твердопаливними котлами.

В сучасній будівлі ТЕС розташувались два твердопаливних котли загальною потужністю 15 МВт. та два газових котли по 12 МВт. кожен.

 

Проект, що КПМТВЕ зреалізувало за кошти кредиту Світового банку заслужено розраховує на звання ексклюзивного, адже тут встановлено турбіну з модулем ОRС (Organic Rankine Cycle – органічний цикл Ренкіна), унікальність якої полягає у використанні рідини з температурою 200°С. Кам’янець став п’ятим у світі і третім у Європі містом, яке використовуватиме цей сучасний метод виробництва теплової енергії. Таким чином новітня ТЕС дозволила значно зменшити споживання газу та забезпечить його заміщення на 8413,0 тис.м3 на рік.

 

 

Крім того в рамках проекту «Реконструкції системи теплопостачання Кам’янця-Подільського», що фінансувалося за кошти кредиту Світового банку було заплановане і реалізоване будівництво когенераційної електростанції по вул. Крип’якевича, 3 потужністю 1,89 МВт. (3шт. х 0,630) та вироблятиме 12096 тис. кВт електроенергії в рік. Запуск електростанції відбувся 3-го березня 2019 року.
Підприємство розраховує, що після впровадження усіх енергоефективних проектів заміщення природного газу сягне 15,5 млн.м3 в рік, а це більше 100 млн. грн. економії коштів.

Комунальне підприємство «Міськтепловоденергія» неодноразово визнавалося найкращим підприємством комунальної теплоенергетики України. За різними показниками своєї діяльності підприємство щороку посідає гідне місце в рейтингу підприємств не лише Хмельницької області, а й держави.