• Аварійно-диспетчерська служба:
  3-49-20, 3-49-40, 0673116766
 • Абонентський відділ:
  5-11-01, 3-86-71, 068-938-61-57
 • Додаткові послуги: 050 436 80 66, kp-mtve-poslugy@ukr.net
 • Сервісний центр по роботі з приладами обліку:
  3-64-20, 067-311-67-63, 067-405-23-01
 • Лазня - (03849)76215
 • ДП "Тепловода": приймальня 3-25-92, абонентський відділ 067-381-01-64

ЯК ЗАБЕЗПЕЧУВАТИМЕМО ТЕПЛОМ В УМОВАХ БЛЕКАУТУ?

ЯК ЗАБЕЗПЕЧУВАТИМЕМО ТЕПЛОМ В УМОВАХ БЛЕКАУТУ?

Робота системи централізованого опалення залежить від стабільного електропостачання. І коли жити  доводиться в умовах постійних відключень світла, перебої закономірно виникають і з теплом.

Втім, КП «Міськтепловоденергія» завбачливо було готове навіть до такого розвитку подій. Роботу підприємства не зміг паралізувати навіть повний блекаут. Основні об’єкти теплопостачання забезпечені електроенергією власного виробництва. Тож, усі котельні підприємства продовжують працювати на 100%. А відповідно, більшість кам’янчан мають тепло в квартирах навіть тоді, коли світло у них зникає.

Перебої з опаленням тимчасово виникають лише в частини споживачів. Але й над цим активно працюємо. Поки ж спробуємо роз’яснити «найгарячіші» питання мешканців багатоповерхівок, де разом зі світлом поки зникає й тепло.   

Чому в одних будинках опалення під час відключення світла зникає, а в інших ні?

На жаль, навіть у випадку, якщо на котельні є електроенергія, це не гарантує доставку теплоносія до будинку. Бо, перш ніж потрапити до помешкання, він прямує до квартальних та індивідуальних теплових пунктів. І тоді котельня працює, теплоносій є, але немає можливості його транспортувати тепломережею і подавати до будинків. Загалом маємо 47 індивідуальних теплових пунктів та 4 насосних станції, де подача теплопостачання залежить від наявності електричної енергії в будинках.

Наразі КП «МТВЕ» активно займається вирішенням цієї проблеми і напрацьовує всі технічно можливі варіанти. Зокрема, на деяких об’єктах проводиться модернізація обладнання, переключення на лініях електромереж. Також резервне живлення планується забезпечувати генераторами.

Вже вирішено проблему з подачею теплоносія в обхід насосної станції в центральній частині міста. Так, після ряду переключень, вдалося запустити опалення на 30 багатоповерхівок. Також розпочались роботи на насосній станції мікрорайону Черемушки, що дасть можливість подати тепло в обхід обладнання, що залежить від електропостачання. Разом з тим, просимо мешканців таких будинків бути уважними до системи опалення та при виявленні будь-якого витоку теплоносія (в квартирі, підвалі, надворі) невідкладно повідомляти за телефоном диспетчерської: 0673116766.

Робимо все можливе, щоб невдовзі усі наші споживачі були повністю забезпечені теплом.

На будинку стоїть ІТП чи можна його відключити?

У будинках, де встановлено індивідуальні теплові пункти було проведено повну модернізацію системи опалення. І замінювати нове енергоефективне обладнання на старе не доцільно навіть в нинішніх умовах.

Тому поки що в таких багатоповерхівках КП «МТВЕ» розпочало поступово встановлювати перемички, що дозволяють запустити тепло в обхід ІТП (байпаси). На даний момент ці роботи розпочались на найбільш завантажених ІТП, до яких підключена велика кількість будинків. Але зазначимо, що таке вимушене технічне рішення може призвести до збільшення тиску у внутрішньобудинковій системі. Тому мешканцям таких будинків варто бути готовими до можливих аварійних ситуацій на мережах та пов’язаних з цим відключень.

Першочергово запускати тепло «на пряму» почали в будинках, де ОСББ власними силами придбало необхідні для проведення цих робіт матеріали, а мешканці погодилися на зростання плати за тепло. Адже переобладнати потрібно 47 об’єктів, а відповідної статті витрат на внутрішньобудинкові мережі підприємство не має. Тому, щоб дати змогу нашим фахівцям якомога швидше завершити ці роботи, співвласникам будинків з ІТП варто максимально згуртуватись та придбати необхідні матеріали за власні кошти.

Чому в будинках, де переобладнують систему зростуть платіжки? Тому що запуск опалення в обхід теплопунктів призведе до того, що нарахування плати буде проводитись згідно з нормативами. Адже не у всіх випадках буде технічно можливо підключити тепловий лічильник. Окрім того, ІТП автоматично регулювало подачу теплоносія і оптимізувало споживання будинком тепла.

Підсумовуючи скажемо, що легкою зима не буде ні для кого. Але, не зважаючи ні на що, мусимо вистояти, витримати і перемогти! Бо щодня наші хлопці перемагають ворога в значно складніших умовах. І тільки завдяки ним ми маємо змогу жити у своєму домі. А тепло у ньому обов’язково буде! Бо 24/7 робимо все для цього можливе!