• Аварійно-диспетчерська служба:
  3-49-20, 3-49-40, 0673116766
 • Абонентський відділ:
  5-11-01, 3-86-71, 068-938-61-57
 • Додаткові послуги: 050 436 80 66, kp-mtve-poslugy@ukr.net
 • Сервісний центр по роботі з приладами обліку:
  3-64-20, 067-311-67-63, 067-405-23-01
 • Лазня - (03849)76215
 • ДП "Тепловода": приймальня 3-25-92, абонентський відділ 067-381-01-64

У 2023 році КП «Міськтепловоденергія» продовжить встановлювати загальнобудинкові лічильники на воду

Шановні споживачі!
Національний регулятор поки що відмовився від зміни тарифів на водопостачання та водовідведення для водоканалів-ліцензіатів України. Наразі вам не доведеться платити за воду більше, ніж ви платили досі. Державницька політика в галузі комунальних послуг змінилася в бік європеїзації країни: кожна копійка, нарахована як плата за воду, має бути належно облікована. Держава мусить контролювати достовірність нарахувань за комунальні послуги, оскільки це – її видатки: у воєнний час збільшилась кількість пільговиків, залишаються субсидіанти – малозабезпечені громадяни, яким повністю чи частково відшкодовують вартість комуналки з бюджету.
Тому, з метою приведення обліку споживання гарячої та холодної води до вимог законів України, у 2023 році КП «Міськтепловоденергія» продовжить встановлювати загальнобудинкові лічильники на воду.
Облік споживання гарячої та холодної води у багатоквартирних будинках має здійснюватися у відповідності до закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» від 22.06.2017 р. №2119 та Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг (у редакції наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 28 грудня 2021 року № 358).
Оснащення житлових будинків вузлами комерційного обліку водопостачання буде проводитися з урахуванням вимог чинного законодавства та складатиметься з кількох етапів:
– обладнання вузлами комерційного обліку водопостачання усіх вводів зовнішніх інженерних мереж у житлових будинках («Порядок оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку», наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 09.08.2018 р. № 206);
– прийняття на абонентський облік вузла комерційного обліку водопостачання («Порядок прийняття приладу обліку на абонентський облік», наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 12.10.2018 р. №270).
Порядок дій по оснащенню житлових будинків вузлами комерційного обліку водопостачання є такий:
1. КП «Міськтепловоденергія» не менш як за два місяці до встановлення вузла комерційного обліку водопостачання повідомляє власника (співвласників) будівлі про намір встановити вузол комерційного обліку водопостачання та вартість такого встановлення за формою, визначеною Порядком інформування оператором зовнішніх інженерних мереж власників (співвласників) будівлі про намір встановлення вузла комерційного обліку (затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 444 від 06.06.2018 р.).З переліком адрес, де буде встановлено загальнобудинкові лічильники у 2023 році можна буде ознайомитися на сайті підприємства.
2. Власник (співвласники) будівлі протягом двох місяців з дня отримання повідомлення, визначеного пунктом 3.1. Положення, повідомляє КП «Міськтепловоденергія» (за своїм вибором) про:
-згоду на встановлення вузла комерційного обліку на запропонованих КП «Міськтепловоденергія» умовах;
– намір самостійно обладнати будівлю вузлом комерційного обліку у встановленому законодавством порядку.
3. У разі якщо протягом двох місяців з дати отримання повідомлення власник (співвласники) не надав згоду на встановлення вузла комерційного обліку на запропонованих КП «Міськтепловоденергія» умовах або не повідомив КП «Міськтепловоденергія» про намір самостійно обладнати будівлю вузлом комерційного обліку водопостачання у встановленому законодавством порядку, а також у разі якщо власник (співвласники) повідомив про намір самостійно обладнати будівлю вузлом комерційного обліку водопостачання у встановленому законодавством порядку, але не зробив цього протягом чотирьох місяців з дати повідомлення КП «Міськтепловоденергія» про намір встановити вузол комерційного обліку водопостачання, оснащення будівлі вузлом комерційного обліку здійснює КП «Міськтепловоденергія».
4. Допуск до експлуатації та прийняття на абонентський облік вузла комерційного обліку водопостачання відбувається протягом 14 календарних днів з дня його встановлення з дотриманням всіх вимог і правил вищевказаних нормативних актів.
Водопостачання – це критично важлива галузь для нашого міста. В складний період, коли багатьом людям потрібна тут допомога і житло, навантаження на підприємство збільшилось. На сьогодні завдяки розумінню містян і при підтримці міської влади, ми спільно пережили одну з найважчих зим в своїй історії, ні разу не припиняючи надання послуг: всі мешканці мають доступ до чистої води, і в наших планах – забезпечити споживачам європейський рівень сервісу. Ми впевнені, що встановлення загальнобудинкових лічильників води буде корисним кроком для нашого міста, що дозволить оптимізувати споживання води та витрати на комунальні послуги.
Дякуємо за вашу увагу та розуміння. Якщо у вас є питання або потреба у додатковій інформації, будь ласка, звертайтеся до нас за контактними телефонами.