Система централізованого опалення в будинках, де встановлені індивідуальні теплові пункти розрахована на роботу з ІТП. Байпасні лінії в обхід були обладнані для того, щоб мешканці мали альтернативний варіант опалення на випадок кризової ситуації. Перш за все, для уникнення критичних ситуацій при тривалих відключеннях електроенергії (більше 12 годин) та дуже низьких температурах зовнішнього повітря, щоб не допустити розмерзання системи.
На даний момент всі відключення світла відбуваються планово і тривають короткий проміжок часу, що не критично для системи опалення і температури в помешканнях. Окрім того, показники температури зовнішнього повітря не становлять загрози для розмерзання системи. Тож, з об’єктивних на це причин, було прийнято рішення повернути підключення до ІТП.
Робота в обхід ІТП негативно впливає на сиcтему опалення загалом. Адже розбалансовує її гідравлічний і тепловий режими. Таким чином, коли в одних будинках тепло, до інших теплоносій навіть не доходить.
Перш ніж переобладнувати систему, на загальних зборах ОСББ та управлінських компаній представники МТВЕ повідомляли про те, що «байпасна лінія» обладнується виключно на випадок критичних ситуацій, а не замінює ІТП. Тобто, це альтернативний варіант, що існує в будинку для забезпечення опалення при тривалих відключеннях електричної енергії в період сильних морозів.
Роботи з переобладнання проведено і байпасна лінія існує паралельно з ІТП. Матеріали, що були придбані мешканцями ніхто не переварює, не забирає і не знімає невідомо куди. Тому що це власність мешканців. І на випадок, якщо будуть сильні морози, чи відключення електроенергії ставатимуть критично тривалими, опалення до цих будинків буде подаватися в обхід ІТП.
Тому кошти мешканцями витрачені не марно. А от робота системи через ІТП дозволяє ще й їх заощаджувати. Бо економить витрати теплової енергії і плату за неї.
Тому дуже просимо не панікувати і не розганяти «зраду». Бо робимо все можливе і навіть неможливе для того, щоб забезпечувати кам’янчан теплом і водою за будь-яких обставин.