• Аварійно-диспетчерська служба:
  3-49-20, 3-49-40, 0673116766
 • Абонентський відділ:
  5-11-01, 3-86-71, 068-938-61-57
 • Додаткові послуги: 050 436 80 66, kp-mtve-poslugy@ukr.net
 • Сервісний центр по роботі з приладами обліку:
  3-64-20, 067-311-67-63, 067-405-23-01
 • Лазня - (03849)76215
 • ДП "Тепловода": приймальня 3-25-92, абонентський відділ 067-381-01-64

ОПАЛЮВАЛЬНИЙ СЕЗОН: ПРО АКТУАЛЬНЕ

ОПАЛЮВАЛЬНИЙ СЕЗОН: ПРО АКТУАЛЬНЕ

Чим холодніше надворі, тим більше маємо запитань і чуток з приводу подачі централізованого опалення в умовах воєнного стану. Серед найчастіших – коли розпочнеться опалювальний сезон і чи ймовірне його відтермінування?

Розмов початок опалювального сезону зараз й справді чимало. Про те, що тепло подадуть пізніше, ніж зазвичай, а температура буде нижчою від нормативів повідомляли навіть офіційні джерела. Однак жодна з цих заяв поки не призвела до змін в законах чи нормативних актах.

Як і раніше, рішення про початок і закінчення опалювального сезону приймає виконавчий орган місцевої влади в залежності від санітарних норм і законодавства. А відповідно до цих норм, опалювальний сезон має розпочатися тоді, коли впродовж трьох днів показники середньодобової температури зовнішнього повітря не піднімаються вище +8°С. Тож наразі дата старту опалювального сезону залежить, перш за все, від погодних умов. І відтермінувати початок опалювального сезону може лише тепла погода в жовтні.

Жодних офіційних змін поки не внесено й до санітарних нормативів температури в помешканнях.  Відповідно до затверджених показників, мінімальна температура у житлових приміщеннях має становити не менше 18 градусів тепла.

Підготовка до запуску опалення проходить в штатному режимі і жодних передумов для зміни цього плану немає. Господарство КП “МТВЕ” вже на 95 відсотків готове до початку опалювального сезону. Завершуються поточні роботи і заповнення внутрішньобудинкових мереж централізованого опалення.

Підготувалися в місті й до ймовірних «позаштатних» ситуацій. Запасні плани вже напрацьовані фахівцями спеціальної Координаційної ради. В тому числі – конкретні дії у випадку обмеження газопостачання.

Місто має декілька джерел теплової енергії, що не залежать від природного газу. Котельні на твердому паливі дадуть змогу підтримувати тепло в мережах більшої частини міста і не допустити розмороження системи. Наразі запасів твердого палива достатньо, щоб забезпечувати теплопостачання впродовж місяця.

Маємо пам’ятати, що проходити опалювальний сезон нам доведеться на тлі повномасштабної війни. Проте переживати, що щось піде не так і опалювальний сезон не розпочнеться не варто.

Готуймося до зими разом і не забуваймо дякувати за затишок в домівках насамперед ЗСУ!