• Аварійно-диспетчерська служба:
  3-49-20, 3-49-40, 0673116766
 • Абонентський відділ:
  5-11-01, 3-86-71, 068-938-61-57
 • Додаткові послуги: 050 436 80 66, kp-mtve-poslugy@ukr.net
 • Сервісний центр по роботі з приладами обліку:
  3-64-20, 067-311-67-63, 067-405-23-01
 • Лазня - (03849)76215
 • ДП "Тепловода": приймальня 3-25-92, абонентський відділ 067-381-01-64

ОПАЛЮВАЛЬНИЙ СЕЗОН ІЗ БАГАТЬМА НЕВІДОМИМИ

Війна, важке економічне становище, а до того ще й зношеність більшості мереж та непередбачувані погодні умови. Цьогорічний опалювальний сезон має надто багато невідомих і може стати наступним масштабним випробуванням для України. А отже, готуватися маємо до будь-якого сценарію. Бо ж навіть найоптимістичніший з них не буде простим ані для теплопостачальників, ні для споживачів.

ГОТУЄМОСЯ ДО ЗИМИ, ПОКИ ГАРЯЧЕ

Свої варіанти «кризових сценаріїв» для прийдешньої зими вже має генеральний директор КП «Міськтепловоденергія» Валерій  Гордійчук. Відповідно до його вказівки, вже до 1 вересня об’єкти підприємства мають бути повністю готовими до опалювального сезону.

Нині  теплове господарство вже підготувалося до холодів на 52%. Продовжуються профілактичні та ремонтні роботи на котельнях, здійснюється обслуговування обладнання, проводиться заміна частин, що вийшли із ладу.  Мережі проходять гідравлічні випробування, за результатами яких ліквідовано 36 поривів, при чому замінено 718 погонних метрів трубопроводів.

До роботи взимку готуються й внутрішньобудинкові мережі. Як звітує ДП «Тепловода», наразі вже вдалося провести ремонт і підготувати до опалювального сезону 62 багатоповерхівки. Майже на 100% виконано всі планові поточні ремонтні роботи і технічне обслуговування мереж опалення і гарячого водопостачання. Щодня проводиться ліквідація аварійних ситуацій на всіх системах

НА ГАЗ СПОДІЄМОСЯ, ТА АЛЬТЕРНАТИВОЮ ЗАПАСАЄМОСЯ

Поки держава закачує до сховищ запаси газу, КП «Міськтепловоденергія» робить резерви альтернативного палива. Мислити стратегічно для гендиректора підприємства Валерія Гордійчука – справа звична. Саме завдяки його завбачливим реформам, нині місто має декілька джерел теплоенергії, що не залежать від природного газу.  Котельні, що були переведені на тверде паливо можуть замістити до 8,73 млн. кубометрів «блакитного палива» на рік. Але для забезпечення біопаливом існуючих об’єктів підприємства необхідно придбати десятки тисяч тонн твердого палива – щепи, пелет, брикетів. Основною проблемою в цьому процесі є логістика, а також вартість твердого палива, що зростає паралельно з підвищенням ціни газу. Відповідно, на темпи запасів палива значно впливає економічний стан підприємства.

РОБОТУ ГАЛЬМУЮТЬ БОРГИ

Заборгованість  населення зі сплати за послуги КП «Міськтепловоденергія» сягає майже 60 млн. гривень. (за станом на 26.07.2022).  І це при тому, що тариф на опалення утримується ще на рівні 2018 року. Як заявляють урядовці, мораторій на підвищення тарифів діятиме й впродовж наступного опалювального сезону. Проте, саме надходження коштів від споживачів залишаються основним джерелом фінансового забезпечення підприємства.  А в період підготовки до опалювального сезону цінна кожна гривня, бо на кону – якісний ремонт котелень, мереж, закупівля палива. Тому надзвичайно важливо, аби споживачі підприємства сумлінно сплачували за отримані послуги.

ЩОБ МАТИ ТЕПЛО, ГРІТИМЕМОСЬ ОЩАДЛИВО

Зі свого боку КП «Міськтепловоденергія» робить усе можливе, аби кам’янчани були з теплом вчасно і безперебійно. Однак варто готуватись до того, що цьогоріч температура в помешканні може не досягати звичних 18-20 градусів.

Як повідомляє Міністерство розвитку громад та територій України,  оптимальною для споживачів має стати позначка не нижче 16 градусів, як в ощадливих країнах Європи. Тож варто подбати й про те, щоб тепло не втікало з оселі. Заздалегідь провести утеплення вікон, дверей, дахів, підвалів і під’їздів. Адже до наступної зими треба готуватися кожному…