Поки енергетики намагаються стабілізувати роботу енергосистеми, наше місто продовжує жити в умовах планових та аварійних відключень електропостачання. На жаль, від електрики в сучасному світі залежать не лише наші побутові прилади, але об’єкти, що забезпечують подачу тепла, води і водовідведення. Часті відключення світла наразі призводять і до перебоїв із наданням цих послуг. Тож щодня маємо чимало запитань з приводу причин відключення води і опалення. Сьогодні спробуємо роз’яснити деякі «найгарячіші» запитання з приводу водопостачання.
Чому разом із світлом зникає і вода?
Мешканців багатоповерхівок водою забезпечують квартальні насосні станції. Потужності таких станцій дозволяють піднімати воду на поверхи і таким чином подавати її усім мешканцям групи багатоповерхівок в межах певного кварталу. І коли в районі, де розташований цей об’єкт зникає світло, зупиняється й робота станції. Загалом в Кам’янці-Подільському таких насосних станцій більше 30. Забезпечити їх усіх генераторами не має ні можливості, ні доцільності. Адже, на даний момент, в нічну пору напруга подається на всі об’єкти водопостачання і після опівночі насосне обладнання має змогу повністю забезпечувати подачу води усім споживачам.
Також звертаємо увагу на те, що при тривалому відключенні світла, вода подаватиметься лише на нижні поверхи багатоповерхівок.
Електрики немає по всьому місту, але вода зникає не у всіх. Чому так?
Об’єкти КП «МТВЕ», що забезпечують водопостачання розташовані в різних частинах міста і району. Основні потужності підприємства мають можливість працювати навіть у період відключення електроенергії. Але є насосні станції так званого «третього підйому», що найчастіше піддаються відключенням електропостачання.
Найбільше від відключень наразі потерпають об’єкти, що забезпечують водою мешканців Біланівки, Польських фільварок, частину Старого міста і Підзамча, а також мешканців будинків в районі Кабельного заводу. Бо тут світло зникає по декілька разів на добу. Спільно з «Хмельницькобленерго», керівництво КП «МТВЕ» намагається врегулювати це питання, бо графіки відключень поки не працюють.
Чому не можна забезпечити насосні станції генераторами?
Варто розуміти, що обладнання резервного живлення дозволяє забезпечити лише мінімальні потреби мешканців у воді, здійснювати перекачування та очищення стічних вод у неповних добових обсягах. Але забезпечити місто цілодобовим водопостачанням технічно не здатні.
Спільно з міською владою підприємство працює над обладанням об’єктів критичної інфраструктури генераторами. Але за умови повного блекауту забезпечити місто водою, на жаль, зможемо лише частково. Бо для повноцінного водопостачання одночасно має працювати 80 насосів різної потужності.
Наразі КП «МТВЕ» робить усе можливе і навіть не можливе, аби кам’янчани жили в комфорті, не зважаючи на всі виклики цієї зими. Тож запасаємося терпінням, а головне – водою.
Розумний запас води сьогодні обов’язково має бути в кожному домі. Робіть його з урахуванням кількості мешканців мінімум на три доби, час від часу поповнюйте чи замінюйте. Якщо вдень води немає, виділіть декілька хвилин і зробіть його в нічну пору доби. В цей час напруга подається на всі об’єкти водопостачання, що дає змогу забезпечити водою всіх споживачів підприємства. Поки що в жодному будинку водопостачання не зупинялося більше ніж на пів доби.
Тримаймося! Бо всі незручності тимчасові! А наша перемога – близько!