• Аварійно-диспетчерська служба:
  3-49-20, 3-49-40, 0673116766
 • вул. Тімірязєва, 123, м. Кам'янець-Подільський
 • Абонентський відділ:
  5-11-01, 3-86-71, 068-938-61-57
 • Сервісний центр по роботі з приладами обліку:
  3-64-20, 067-311-67-63, 067-405-23-01
 • ДП "Тепловода" 3-25-92
 • https://www.facebook.com/kp.mtve.kamianets/

Якість води – під контролем

Нещодавно  декілька місцевих інтернетвидань передрукували інформацію про те, що  в Дністрі, в Молдові знайшли холероподібний вібріон.  Містом почали  ширитися чутки про холеру.

 Прес-служба КП «Міськтепловоденергія» з’ясувала, що  першоджерелом інформації  є  молдавський сайт  новин point.md.  Зв’язавшись з адміністраторами сайту, ми одержали інформацію з архіву цього сайту за 18 червня минулого року. В описі цього видання зазначається про його мету.   Навіть якщо б це була цьогорічна інформація,  для паніки немає ані причин, ані приводу.  Місця, де  в минулому році відбирали з Дністра воду для проб в Республіці Молдові, знаходяться за сотні кілометрів нижче за течією, аніж наші  водозабори.

Холероподібний вібріон –  це бактерія, яка, хоч і називається страшнувато, але не є збудником холери.  Холероподібний вібріон  може спровокувати максимум шлунково-кишкові розлади,  і  найчастіше вражає дітей, які купаються у брудній воді та «нахлебтуються» її.  Ця бактерія не наявна у водоймі постійно, вона з’являється у річках та озерах після рясних дощів або сильної спеки і є сигналом про надмірне забруднення води. Та якщо вода проточна, то через кілька днів вона самоочищується і ніяких додаткових заходів безпеки не потребує.  

Згідно з інформацією, яку надав Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України,  який  регулярно досліджує  водойми і, зокрема,  р. Дністер  на наявність небажаних для людини бактерій, про що звітує на своєму сайті http://www.guchernses.gov.ua/water_monitor13.06.2019.html , і про будь-які відхилення від норми одразу повідомляє у відповідні структури.  Наразі жодних даних за наявність цієї бактерії не повідомляється.

Наше підприємство є членом басейнової ради р. Дністер, фахіці якого разом з Держводагенством   спільно моніторять ситуацію .

Зі свого боку КП  «Міськтепловоденергія»» інформує, що якість питної води, яка подається в розподільчі мережі міста з централізованих систем водопостачання, контролюється  вимірювальною лабораторією з  контролю питної води нашого підприємства.

    Щоденно  декілька разів проводиться відбір проб води з водопровідних насосних станцій (ВНС),  артезіанських свердловин,   контрольних точок водопровідних мереж,  р.Дністер   згідно  Робочої  програми,  погодженої  Головним управлінням ГУ  Держпродспоживслужби   до 2020 року.

   Головне управління Держспоживслужби в Хмельницькій області також  проводить  відбір проб води з контрольних точок  водопровідних мереж та ВНС. За даними контрольних вимірювань якості питної  води  відхилень від вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної,  призначеної  для  споживання людиною»  наразі  не виявлено.

В даний час підприємство забезпечене необхідними реагентами та знезаражуючими  засобами  для  водоочистки, які  передбачені  в технологічній схемі водопідготовки. На водогоні застосовується гіпохлорит натрію електролізний .

 Не так давно така сама жахалка  ширилась інтернетом  з  Дигідроген монооксидом , що його подають у водопроводи під час воєнного стану. Дигідроген монооксид (DiHydrogen MonOxide) — це своєрідний мем для науковців. Насправді це звичайна вода. Її хімічна формула— Н2О — це два атома водню (дигідроген) і один атом кисню (монооксид). Ті, хто поширював чи коментував пости про «небезпечну» речовину  у водопроводі, зазначали, що це жарт.

 КП « Міськтепловоденергія» закликає журналістів  бути уважними,  і перевіряти новини , перед тим,  як їх передруковувати, тому що залишається  здогадуватися, що має на меті  поширення паніки серед населення в умовах війни.