• Аварійно-диспетчерська служба:
  3-49-20, 3-49-40, 0673116766
 • вул. Тімірязєва, 123, м. Кам'янець-Подільський
 • Абонентський відділ:
  5-11-01, 3-86-71, 068-938-61-57
 • Сервісний центр по роботі з приладами обліку:
  3-64-20, 067-311-67-63, 067-405-23-01
 • ДП "Тепловода" 3-25-92, 067-381-01-64
 • https://www.facebook.com/kp.mtve.kamianets/

Встановлення індивідуальних теплових пунктів

КП”Міськтепловоденергія” продовжує модернізацію мережі теплопостачання міста. Ми живемо в часи, коли все швидко змінюється і теплоенергетика – також. Устаткування старої ТЕЦ, одержане по лендлізу і призначене для спалювання вугілля і мазуту, віджило своє. Натомість настала ера новітнього теплогенеруючого обладнання .
В той час, як нова станція теплопостачання (ТЕС) стабільно забезпечує теплом центральні райони міста, розпочався третій етап модернізації мереж теплопостачання в частині проблемних будинків, котрі в силу тих чи інших причин раніше постійно потерпали від холодних батарей взимку. В таких віддалених від центральних тепломереж житлових будівлях встановлять сучасні індивідуальні теплові пункти. Що це таке ІТП, пояснює помічник генерального директора з теплопостпчання, ведучий інженер проєкту Сергій Микулін: “ІТП — це комплекс обладнання, призначений для забезпечення теплопостачання і гарячого водозабезпечення багатоквартирних будинків. Основною складовою цього комплексу є регулятор теплової потужності системи опалення за погодними умовами, так званий «погодний регулятор». Нове устаткування на незалежних схемах теплопостачання з незалежним гідравлічним режимом має на меті забезпечити стабільне опалення багатоквартирного будинку під час опалювального сезону. Роботу данного обладнання можна спостерігати і контролювати з централізованої диспетчерської МТВЕ, але втручатися в роботу автоматики ніхто не буде, окрім фахівців у разі необхідності, щоб не було, як з тепловими лічильниками: мешканці, які мають ключі від підвалів крутять лічильником аж до повного розбалансування мережі теплопостачання в будинку, викликаючи справедливі нарікання з боку тих, хто мерзне, а підприємство, в свою чергу, не добирає реалізації.
Ці ІТП мають заводське налаштування на декілька варіантів режимів, серед яких мешканці переважно обирають “Економ”, який передбачає їх автоматичне відключення при температурі зовнішнього повітря, вищій за +14 градусів Цельсія. Обов’язковою умовою встановлення ІТП є відновлення ліній рецеркуляції в будинках за власні кошти мешканців чи їх внесків за послуги ЖКГ, або інших фінансових джерел.
Досвід експлуатації індивідуальних теплових пунктів (ІТП) доводить, що у багатоповерхових будинках, де регулювання було відсутнє, після встановлення ІТП загальне зниження споживання тепла становить від 15% до 25% в основному за рахунок осінніх і весняних місяців, коли автоматика ІТП може реагувати на денні і нічні різниці температур.
Загалом за два роки за проєктом “Підвищення енергоефективності в секторі теплопостачання України” UDHEEP із залученням міжнародного фінансування в нашому місті має бути встановлено 70 індивідуальних теплових пунктів. Наразі відбувається встановлення десяти таких ІТП. Днями завершено монтаж і пуско-налагоджувальні роботи за адресами: вул. Шевченка, 4, вул.Ісайї Камянчанина, 1, вул.Лесі Українки, 85, вул. Романа Шухевича, 4, вул. Микити Годованця, 24. Аналогічні роботи наразі проводяться ще на п’яти об’єктах. Однак прикро сповіщати, що вчора одне із приміщень по вул. Саксаганського, 24, де відбувався монтаж обладнання, було затоплено фекаліями через недбальство мешканців цього будинку”.
Модернізація теплоджерел є одним з найважливіших завдань міста та КП “Міськтепловоденергія”, особистим зобов’язанням його генерального директора Валерія Гордійчука. Це той випадок, коли люди одразу відчують ефект від змін: покращиться якість теплопостачання та гарячого водозабезпечення, економія позначиться й у їхніх платіжках.