• Аварійно-диспетчерська служба:
  3-49-20, 3-49-40, 0673116766
 • вул. Тімірязєва, 123, м. Кам'янець-Подільський
 • Абонентський відділ:
  5-11-01, 3-86-71, 068-938-61-57
 • Сервісний центр по роботі з приладами обліку:
  3-64-20, 067-311-67-63, 067-405-23-01
 • ДП "Тепловода" 3-25-92
 • https://www.facebook.com/kp.mtve.kamianets/

Споживачам про Закон України «Про житлово-комунальні послуги»

 

ШАНОВНИЙ СПОЖИВАЧ !

КП «Міськтепловоденергія» повідомляє !

 

З 01.05.2019 року №2189-VIII вводиться в дію  Закон України «Про житлово-комунальні послуги», який кардинально змінює модель відносин з споживачем, зокрема змінюватимуться умови надання послуг споживачам (співвласники багатоквартирного будинку визначатимуть моделі організації договірних відносин у своєму будинку та укладатимуть відповідні договори із виконавцем), а також плата виконавцю відповідної комунальної послуги залежатиме від обраної співвласниками моделі договірних відносин.

Модель перша (Індивідуальні договори). Всі споживачі багатоквартирного будинку укладають нові договори з КП «Міськтепловоденергія» на надання їм комунальних послуг з холодного та гарячого водопостачання, водовідведення, теплопостачання. При цьому КП «Міськтепловоденергія» відповідає за якість комунальної послуги лише до вводу в будинок. Обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових мереж багатоквартирного будинку, здійснюється управлінськими компаніями, оскільки це є частиною  житлових послуги з управління багатоквартирним будинком і її ціна має включати витрати на обслуговування внутрішньобудинкових систем на підставі  договору від імені усіх співвласників. За рішенням зборів співвласників обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових мереж може проводитись самостійно співвласниками. В такому випадку за якість комунальної послуги від вводу в будинок до окремої квартири буде відповідати або підприємство, яке обслуговує внутрішньобудинкові мережі або безпосередньо всі співвласники. Розрахунки за надані комунальні послуги здійснюватимуться за даними приладів комерційного обліку (загальнобудинкові лічильники). Індивідуальні прилади, встановлені в квартирах, виконуватимуть функцію розподільчих.

Розподіл обсягу спожитих послуг між споживачами (співвласниками) та стягнення за них плати здійснює КП «Міськтепловоденергія» за рахунок окремої плати за абонентське обслуговування, граничний розмір якої затверджує Кабінет Міністрів України.

Модель друга (Колективний договір). Договір укладається від імені усіх співвласників Управителем, уповноваженим співвласниками на підставі рішення загальних зборів. Вказана модель правовідносин можлива виключно при умові, що багатоквартирний будинок обладнаний загальнобудинковим вузлом обліку відповідної комунальної послуги. При цьому КП «Міськтепловоденергія» відповідає за якість комунальної послуги лише до вводу в будинок.

Управитель, в свою чергу, забезпечує належне утримання та ремонт спільного майна, в тому числі внутрішньо будинкові мережі, та самостійно здійснює розподіл обсягу спожитих послуг між споживачами (співвласниками), а також здійснює комплекс заходів з стягнення плати за надані комунальні послуги. Порядок та умови здійснення Управителем розподілу між співвласниками обсягу спожитої комунальної послуги визначається в Рішенні зборів співвласників та в подальшому відображається в укладеному з Управителем договорі про надання послуги з управління багатоквартирним будинком. Розрахунки за надані комунальні послуги здійснюватимуться за даними приладів комерційного обліку (загальнобудинкові лічильники). Індивідуальні прилади, встановлені в квартирах, виконуватимуть функцію розподільчих.

Обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових мереж багатоквартирного будинку здійснюється за рахунок власників квартир власними силами або шляхом залучення на платних договірних підставах спеціалізоване підприємство, зокрема ДП «Тепловода».

Модель третя (Колективний договір). Ця модель відносин можлива у разі наявності створеного ОСББ, яке в інтересах всіх співвласників укладає договір з  КП «Міськтепловоденергія» про надання комунальних послуг. Вказана модель правовідносин можлива, виключно, при умові, що багатоквартирний будинок обладнаний загальнобудинковим вузлом обліку відповідної комунальної послуги. Розрахунки за надані комунальні послуги здійснюватимуться за даними приладів комерційного обліку (загальнобудинкові лічильники). Індивідуальні прилади, встановлені в квартирах виконуватимуть функцію розподільчих.

При цьому КП «Міськтепловоденергія» відповідає за якість комунальної послуги лише до вводу в будинок.

ОСББ в свою чергу забезпечує належне утримання та ремонт спільного майна, в тому числі внутрішньо будинкові мережі, та самостійно здійснює розподіл обсягу спожитих послуг між споживачами (співвласниками), а також здійснює комплекс заходів з стягнення плати за надані комунальні послуги. Порядок та умови здійснення розподілу між співвласниками обсягу спожитої комунальної послуги визначається в Рішенні загальних зборів ОСББ.

Обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових мереж багатоквартирного будинку здійснюється за рахунок ОСББ власними силами або шляхом залучення на платних договірних підставах спеціалізоване підприємство, зокрема ДП «Тепловода».

З метою забезпечення своєчасного надання Вам якісних послуг, просимо Вас обрати будь-яку зручну для Вас модель взаємовідносин та укласти відповідний договір  з КП « Міськтепловоденергія» та Управлінськими компаніями.

Враховуючи особливості перехідного періоду, а саме періоду від моменту введення в дію Закону (01.05.2019) до моменту укладення між виконавцями комунальних послуг та співвласниками багатоквартирних будинків договорів про надання відповідних комунальних послуг (01.05.2020) пунктом 3 розділу VI прикінцеві та перехідні положення Закону (із змінами) передбачено, що договори про надання комунальних послуг, укладені до введення в дію цього Закону (тобто, до 01.05.2019), зберігають чинність на умовах, визначених такими договорами, до дати набрання чинності договорами про надання відповідних комунальних послуг, укладеними за правилами, визначеними цим Законом. Такі договори мають бути укладені між споживачами та виконавцями комунальних послуг протягом одного року з дати введення в дію цього Закону (тобто, до 01.05.2020).

У разі, якщо співвласники багатоквартирного будинку не приймуть рішення про вибір моделі організації договірних відносин з виконавцем комунальної послуги протягом строку, визначеного Законом (до 01.05.2020), між виконавцем та кожним співвласником укладається індивідуальний договір про надання комунальної послуги відповідно до частини сьомої статті 14 цього Закону із застосуванням до такого споживача всіх перерахованих процедур обліку та оплати послуг.

З питань отримання додаткових роз’яснень, просимо звертатися за адресою Тімірязєва, 123, кабінет № 1 (відділ збуту) або кабінет № 25 (юридичний відділ ), а також за номером телефону 3-52-80.

Більше інформації з цього приводу Ви також можете знайти на офіційному сайті КП «Міськтепловоденергія» https://mtve.kp.km.ua/

Адміністрація  КП «Міськтепловоденергія»