• Аварійно-диспетчерська служба:
  3-49-20, 3-49-40, 0673116766
 • вул. Тімірязєва, 123, м. Кам'янець-Подільський
 • Абонентський відділ:
  5-11-01, 3-86-71, 068-938-61-57
 • Сервісний центр по роботі з приладами обліку:
  3-64-20, 067-311-67-63, 067-405-23-01
 • ДП "Тепловода" 3-25-92
 • https://www.facebook.com/kp.mtve.kamianets/

СOVID-19. ЧИ БЕЗПЕЧНА ВОДА У КРАНАХ КАМ’ЯНЧАН?

СOVID-19. ЧИ БЕЗПЕЧНА ВОДА У КРАНАХ КАМ’ЯНЧАН?
Вода у кранах кам’янчан абсолютно безпечна з епідемологічної точки зору. Додаткові заходи з очищення і знезараження питної води у зв’язку з запровадженням карантину не потрібні.

Відповідно до інформації Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) стосовно питної води, коронавірус COVID-19 у воді не живе та легко піддається окисленню https://www.who.int/…/water-sanitation-hygiene-and-waste-ma… . Дезінфекція на етапі водопідготовки знищує будь-які віруси.

Водопровідна вода з легким запахом гіпохлориду натрію – це гарантовано безпечна вода! Якщо вам не подобається запах і присмак, його легко можна позбутись, якщо набрати воду в певну ємність і дати їй трошки відстоятись або за допомогою побутових фільтрів. В якості запобіжних заходів проти вірусу COVID-19 кип’ятити воду не потрібно.

В лабораторіях КП «Міськтепловоденергія» ми прискіпливо вивчаємо кожну пробу води, які щоденно відбираються на виході з Дністровського водогону і артезіанських свердловин. Результати лабораторних досліджень можна щодня бачити на табло біля ринку. Ми цілодобово дбаємо, щоб у своїх домівках мешканці мали безпечну воду.

Чи треба купувати бутильовану воду або зберігати питну воду про запас?
Наразі немає жодних підстав думати, що запровадження карантинних заходів у місті хоч якимось чином вплине на постачання води в домівки. КП «Міськтепловоденергія» продовжує готувати безпечну питну воду 24 години на добу 7 днів на тиждень.
Чи можна заразитися COVID-19 через стічні води чи каналізацію?

ВООЗ зазначає, що “на сьогодні немає жодних доказів того, що вірус COVID-19 передається через каналізаційні системи, з очищенням стічних вод або без них”.

Таку ж позицію озвучив Федеральний інститут безпеки та гігієни праці Німеччини (BauA): “Передача віруса COVID-19 через каналізаційні мережі малоймовірна, адже основним джерелом передачі є повітряно-крапельний шлях через дихальні шляхи або через руки, що контактують зі слизовою оболонкою носа, рота чи кон’юнктиви”.

Наші очисні споруди каналізації працюють у штатному режимі з дотриманням умов гігієни та техніки безпеки праці.
Дотримуйтесь рекомендацій МОЗ. Бережіть себе та рідних!