• Аварійно-диспетчерська служба:
  3-49-20, 3-49-40, 0673116766
 • вул. Тімірязєва, 123, м. Кам'янець-Подільський
 • Абонентський відділ:
  5-11-01, 3-86-71, 068-938-61-57
 • Сервісний центр по роботі з приладами обліку:
  3-64-20, 067-311-67-63, 067-405-23-01
 • ДП "Тепловода" 3-25-92, 067-381-01-64
 • https://www.facebook.com/kp.mtve.kamianets/

Про недопустимість самовільного втручання у внутрішньобудинкову систему опалення

Внутрішньобудинкова система опалення кожного багатоквартирного будинку – це складна гідравлічна конструкція, що вимагає розробки проектної документації, грамотного монтажу та відповідного налагодження.

Проектування системи опалення будинку починається з проведення теплотехнічних і гідравлічних розрахунків, які дозволяють визначити потужність системи опалення, тип і кількість опалювальних приладів в приміщеннях, витрату, параметри теплоносія, необхідного для створення комфортних температурних умов у всіх приміщеннях будинку. Гідравлічним розрахунком визначається опір опалювальної системи будинку і на цій основі – тиск, необхідний для забезпечення циркуляції теплоносія в будинку.

Тому будь-яке втручання (ремонт з заміною приладів обладнання) у внутрішньобудинкову систему потребує наявності дозволу на зміни у проекті, а також інформування теплопостачального підприємства про те, що були проведені відповідні зміни. Адже внутрішньобудинкова система була запроектована і введена в дію відповідно до розрахункових показників, і будь-яке самовільне втручання (заміна приладів опалення або труб на ті, які не відповідають проектним розрахункам) призводить до змін у технологічних показниках роботи системи, та веде до її розбалансування.

 • Самовільне втручання та зміни у внутрішньобудинковій системі опалення заборонені згідно чинного законодавства.  Ці дії негативно впливають на гідравлічне регулювання будинку, що спричиняє неякісне надання послуг з центрального опалення іншим споживачам будинку. 

Відповідно до п.8 ч.3 ст. 20 Закону України ” Про житлово-комунальні послуги”, ч. 3 п. 30 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. № 630, споживачі зобов’язані дотримуватися вимог житлового та містобудівного законодавства щодо здійснення ремонту чи реконструкції приміщень або їх частин, не допускати порушень законних прав та інтересів інших учасників відносин у сфері житлово-комунальних послуг.

Власник квартири не має права самовільно змінювати систему опалення та здійснювати від’єднання від мереж централізованого опалення.

Згідно з вимогами відповідних будівельних норм СниП 2.04.05-91 «Отопление, вентиляция, кондиционирование»  при проектуванні будинку, в якому передбачається централізоване теплопостачання, всі стояки та внутрішні розподільчі мережі опалення гідравлічно ув’язані для забезпечення стабільної роботи внутрішньобудинкової системи загалом

Переобладнання системи опалення призводить до розбалансування внутрішньобудинкової системи опалення, яке належить до інженерної системи будинку як цілісного майнового комплексу. Будь-яке втручання в систему шляхом зміни гідравлічного опору (заміна та встановлення додаткових приладів опалення, зменшення діаметру трубопроводів, не встановлення перемичок біля приладів опалення на транзитних трубопроводах, встановлення металопластикових труб, прокладання трубопроводів під підлогою) погіршує роботу системи загалом, чим порушуються права інших мешканців, що є недопустимим за Цивільним кодексом України.

 • Звертаємось з проханням до споживачів не втручатись самовільно у внутрішньобудинкову систему опалення.
 • В разі наявності попередніх несанкцінованих втручань, – усунути порушення проектування систем централізованого опалення в квартирах, якщо такі є .