• Аварійно-диспетчерська служба:
  3-49-20, 3-49-40, 0673116766
 • вул. Тімірязєва, 123, м. Кам'янець-Подільський
 • Абонентський відділ:
  5-11-01, 3-86-71, 068-938-61-57
 • Сервісний центр по роботі з приладами обліку:
  3-64-20, 067-311-67-63, 067-405-23-01
 • ДП "Тепловода" 3-25-92
 • https://www.facebook.com/kp.mtve.kamianets/

Мережі не на балансі. Що це означає для споживача?

Мережі не на балансі. Що це означає для споживача?

Зазвичай люди добре знають свої права,  межі і обсяги їх приватної власності. Однак все старіє, власність – також, і в якись момент починає  потребувати значних капітальних вкладень для підтримання  її у  робочому стані. І тоді дехто намагається перекласти  витрати  з обслуговування їхнього майна на плечі інших. В нашому місті частими є випадки, коли «голова  вуличного водопроводу приватного сектору» бере гроші за під’єднання нових пайовиків, а коли діаметра труби вже не вистачає для забезпечення нормального тиску в квартирах чи стаються аварії, потрібен ремонт, то власник раптом «забуває», що мережа його і вимагає від КПМТВЕ  відновити якісне водопостачання.

Це може здивувати, але не всі водопровідні та каналізаційні мережі міста знаходяться на балансі КП”Міськтепловоденергія”. Згідно із законодавством,  ми не маємо права обслуговувати такі мережі у разі аварійних ситуацій і цей факт часто викликає обурення споживачів, які вперше зіткнулися з такою ситуацією.

Ось деякі  запитання на цю тему, які найчастіше надходять до пресслужби підприємства і відповіді на них.

 1. Чому деякі мережі не знаходяться на балансі КП”Міськтепловоденергія”? Хто тоді є їхнім балансоутримувачем?

Під час будівництва нових житлових будинків або інших об’єктів, нові водопровідні мережі до них будуються згідно з технічними умовами, які МТВЕ видає забудовникам/замовникам (юридичним та фізичним особам). Побудовані мережі мають бути здані в експлуатацію в установленому порядку. Якщо  замовник не надає нам відповідне звернення, мережі залишаються на його балансі.

У приватному секторі  чи  на відомчих мережах може скластися ситуація, коли споживачі прокладають трубопроводи до своїх будинків взагалі без дотримання технічних умов, проєктів чи креслень і потім, навіть якщо вони захочуть здати  ці мережі нам, ми не зможемо їх прийняти.

Поки мережа працює справно, ні в кого не виникає питань, і за цей час мешканці будинку можуть вже забути, що трубопровід не перебуває на балансі водоканалу, або взагалі власники будинку можуть змінитися. Іноді споживачі, що придбали чи успадкували такий будинок, можуть і не здогадуватися про такий «сюрприз», і коли на трубопроводі станеться аварія, вимагатимуть від МТВЕ її усунути.

 1. Який порядок дій представників МТВЕ, коли при виїзді на аварію з’ясовується, що мережа не на балансі?

Якщо навіть мережа не наша, ми, звичайно, локалізуємо витік, щоб не наражати споживачів на небезпеку та уникнути втрат води. Але ремонтувати таку трубу ми не маємо права, отже далі ми можемо лише вручити припис балансоутримувачу водопровідної мережі про необхідність ліквідації пошкодження.

 1. Хто ж буде ремонтувати такі мережі?

За зверненням балансоутримувача роботи може виконати спеціалізована організація, яка має ліцензію на виконання робіт з обслуговування водопровідних мереж, або КПМТВЕ за умови оплати цих послуг  власником мереж.

 1. «За що ми вам платимо»?

Коли ми пояснюємо, що не маємо права ремонтувати небалансові мережі, нас часто питають: «А кошти ж ми платимо вам. За що ж ми тоді платимо?». Кошти, які ви сплачуєте за тарифом за воду , яка пройшла через лічильник – це оплата за підготовку питної води, її транспортування до ваших домівок, відведення та очистку стоків. Зверніть увагу, що до оселі споживача вода може пройти кілометри міських мереж, які ми обслуговуємо, і тільки наприкінці потрапити у небалансову мережу, обслуговування якої не закладено до тарифу.

 1. Чи може КП ” Міськтепловоденергія” приймати на баланс приватні чи відомчі мережі? Що для цього потрібно?

Небалансові мережі можуть бути передані  на баланс  водопостачальної організації відповідно до «Правил користування системами  комунального  водопостачання та водовідведення в містах і селищах України» і  БНіП 3.05.04-85 .  Ці Правила передбачають прийняття на баланс мереж  з технічною документацією на водопровідні мережі об’єкту, лише у технічно справному стані;  мережі мають відповідати затвердженому  проектові. «Об’єкт  може  бути  прийнятий  в  експлуатацію за умови виконання абонентом  усіх  пунктів  технічних   умов   Водоканалу, узгодженого проекту   та   підписання   двостороннього   акта   про приймання-здачу цього об’єкту. Приймати водопровідно-каналізаційні   мережі   й   споруди  з дефектами та недоробками забороняється» ( п.2.27 Правил). За підсумками прийняття мереж  на баланс складається «Акт розмежування балансової приналежності і  експлуатаційної відповідальності».