• Аварійно-диспетчерська служба:
  3-49-20, 3-49-40, 0673116766
 • вул. Тімірязєва, 123, м. Кам'янець-Подільський
 • Абонентський відділ:
  5-11-01, 3-86-71, 068-938-61-57
 • Сервісний центр по роботі з приладами обліку:
  3-64-20, 067-311-67-63, 067-405-23-01
 • ДП "Тепловода" 3-25-92, 067-381-01-64
 • https://www.facebook.com/kp.mtve.kamianets/

КОНФЕРЕНЦІЯ «KEEPWARM» 12-14 березня 2019 року

З 12 по 14 березня 2019 року в нашому місті   проходила конференція для представників   підприємств теплоенергетики України в рамках проекту “Покращення ефективності систем централізованого теплопостачання в Центральній та Східній Європі”, або «KeepWarm»,   за  програмою «ЄС Горизонт 2020». Цей захід зібрав партнерів та однодумців, які обговорювали ідеї  енергозберігаючих технологій  та досвід їх використання в Україні і світі. Формат заходу передбачав доповіді, дискусії, презентації та демонстрації практичних рішень. Представництво заходу: генеральні та комерційні директори, керівники маркетингу, керуючі  виробництв, керівники  технічних, екологічних та економічних напрямків. Конференція була присвячена технологіям, що створюють майбутнє вже сьогодні.

Практична частина конференції включала в себе ознайомлення   учасників  проекту «KeepWarm» із роботою  котелень на біопаливі, ТЕС, електростанції і системою диспетчеризації КП “Міськтепловоденергія”. В рамках конференції генеральний директор підприємства Валерій Григорович Гордійчук презентував роботу сучасної теплової електростанції на біопаливі, яка була введена в експлуатацію у 2018 році.

Теплова електростанція включає  в себе два котли на біопаливі потужністю 5 та 10 МВт, два газових котли потужністю 12 МВт кожен, які використовуються для покриття пікових навантажень, а також когенераційну установку з використанням ORC потужністю 1.8 МВт. Крім того, на території ТЕС збудована і нещодавно пущена в дію електростанція встановленою потужністю: електричною – 1,89 МВт; тепловою -3,0 МВт; – це комплекс обладнання, що працює за способом комбінованого виробництва електричної і теплової енергії. Особливістю когенераційних технологій є зменшення витрат палива на виробіток теплоти і електроенергії і як результат – скорочення викидів парникових газів і шкідливих речовин в навколишнє середовище. Основне завдання даної електростанції – виробництво електроенергії для власних потреб підприємства, отримання її для використання по собівартості на виробництво теплової енергії, водопостачання і водовідведення; запобігання наслідкам  аварійних чи планових  відключень електроенергії, зупинок насосних станцій і обладнання котелень.

Реалізацію проекту було розпочато 2015 року в рамках проекту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання», який впроваджується за кошти кредиту Світового банку.

“Плани із використання відновлюваних джерел енергії для виробництва тепла цим не обмежуються,- відзначив генеральний директор КПМТВЕ Валерій Гордійчук,-  підприємство також працює над проектом переведення когенераційних установок з природного газу на біогаз, а також над проектом встановлення сонячних колекторів на даху однієї з котелень”.

Результатом конференції став позитивний обмін досвідом  енергозберігаючих технологій для комплексного їх використання підприємствами теплоенергетики, думки формувалися в ідеї, учасники ставали партнерами, а інсайти перетворювались на амбітні плани.

 

Довідково: метою проекту «KeepWarm» є залучення економічно ефективних інвестицій у модернізацію систем централізованого теплопостачання в Центральній та Східній Європі,  скорочення викидів парникових газів завдяки покращенню роботи систем та підтримки переходу на відновлювані енергоресурси. Проект буде найбільш активно реалізуватися у семи країнах: Австрія, Хорватія, Чеська республіка, Латвія, Сербія, Словенія та Україна. Координатором проекту є GIZ. В Україні у проекті, що реалізується за підтримки Держенергоефективності, беруть участь теплопостачальні підприємства міст Житомир, Хмельницький, Тернопіль та Біла Церква. ТОВ “КТ-Енергія” є партнером проекту в Україні.