• Аварійно-диспетчерська служба:
  3-49-20, 3-49-40, 0673116766
 • вул. Тімірязєва, 123, м. Кам'янець-Подільський
 • Абонентський відділ:
  5-11-01, 3-86-71, 068-938-61-57
 • Сервісний центр по роботі з приладами обліку:
  3-64-20, 067-311-67-63, 067-405-23-01
 • ДП "Тепловода" 3-25-92
 • https://www.facebook.com/kp.mtve.kamianets/

Детально про знижку на тепло і гарячу воду та інше

Проаналізувавши публікацію голови місцевого осередку партії «Свобода» М.Посітка в газеті «Подолянин» від 17.01.2020р. та коментарі на офіційній сторінці КПМТВЕ у Facebook, пресслужба КП«Міськтепловоденергія» виокремила найчастіші запитання кам’янчан та надає додаткові роз’яснення щодо зменшення нарахувань за опалення і гарячу воду за грудень 2019 року та деяким іншим.
Після опублікування постанови КМУ №1082 від 24.12.2019р., якою внесено зміни до «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення…» №630 від 21.07.2005р. комунальним підприємством «Міськтепловоденергія» було здійснено корегування нарахувань споживачам за тепло і гарячу воду за грудень 2019р. на 18% в бік зменшення, враховуючи фактичну вартість природного газу.
Одразу ж після оприлюднення урядової постанови нами були розпочаті роботи по її реалізації, оскільки наше підприємство усвідомлює соціальне значення появи у правовому полі механізму, що дозволяє скорегувати вартість зазначених послуг, зважаючи на те, що раніше такої можливості не було.
Вже зараз зрозуміло, що перерахунок став одним із найбільших в Україні. Всього на опаленні і гарячій воді в грудні кам’янчани зоощадили сумарно більше 5 млн. грн. Економія коштів для мешканців міста склала:
на 1-кімнатну квартиру (до 35м2) – від 165- до 295грн.;
на 2-кімнатну квартиру (до 46м2) – від 210- до 387грн.;
на 3-кімнатну квартиру (до 57м2) – від 260- до 490грн.;
на 4-кімнатну квартиру (до 70м2) – від 320- до 589грн..
Однак, маючи розрахункову економію по газу, підприємство постійно відчуває брак власних оборотних коштів з двох основних причин: станом на 1 січня 2020 року заборгованість населення за послуги становить більше 50 млн. грн .; невідшкодована державою різниця в тарифах – 241,5 млн. грн. Подібна ситуація склалася на всіх підприємствах теплоенергетичної галузі. Тому дофінансування комунальних підприємств теплопостачання у всіх містах України здійснюють за рахунок міських чи обласних бюджетів – це загальна практика. В зв’язку з цим, за результатами підрахунків, міською радою було прийняте рішення про відшкодування знижок по теплу і гарячій воді з міського бюджету.
Щодо питання п. Посітка про зарплату керівника КПМТВЕ, то вона встановлена відповідно до постанови КМУ №859 від 19.05.1999р. «Про умови і розмір оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності», яка враховує середньооблікову чисельність працівників, вартість активів та інші показники звітності. Крім того, до уваги береться висока відповідальність за фінансовий та організаційно-технічний стан режимного підприємства, його вертикальна інтегрованість в економіку міста, галузі і держави та більшість макро- і мікроекономічних показників роботи підприємства, як то: кількість видів ліцензованої діяльності (їх15), обсяги виробництва і реалізації послуг, сплата податків і зборів (до 15-ти різних), кількість споживачів, тощо. Аргументація уряду з цього питання є така, що праця топ-менеджерів всіх напрямків має відповідно винагороджуватися, щоб максимально унеможливити зловживання службовим становищем. Витрати на оплату праці в структурі тарифу на тепло становлять 7% . Щодо кількості працюючих, то наразі середньооблікова чисельність штатних працівників – 880 чол., а раніше була -1196 . Технологічне переоснащення процесів виробництва, будівництво нової ТЕС, локальних котелень, ІТП, де більшість процесів автоматизовано, дозволило вивільнити працівників, зайнятих малоефективною працею, а об’єднання трьох підприємств під одним дахом дало значну економію коштів на утриманні приміщень та зарплаті адмінперсоналу (один директор замість трьох, один головний бухгалтер, один секретар і тд.). Про перевитрату фонду заробітної плати наразі не йдеться, навпаки, домінуючою величиною у тарифі є вартість палива, яке становить близько 84% (див. діаграму). Тому зниження існуючого рівня зарплати на підприємстві, як і з/п його керівника, суттєвого впливу на тариф не матиме.
Вартий визнання той факт, що за час, коли підприємство очолює Валерій Гордійчук, в місті, незважаючи на старі мережі, не було жодних серйозних аварій чи техногенних катастроф, а мешканці не відчули на собі жодних наслідків фінансових, комунальних проблем чи газових війн, від яких потерпали жителі Алчевська, Сміли, Нового Роздолу. Чого вартий хоча б останній випадок з проривом теплотраси в Києві, де до лікарні потрапило 9 чоловік… Керівник КПМТВЕ довгі роки є запорукою стабільного проходження опалювального сезону, безпечного водопостачання, вчасного водовідведення.
Щодо перевірок. В минулому році економічну діяльність підприємства 16 разів перевіряли різні контролюючі органи: Державна фіскальна служба України, Держаудит служби, незалежний аудит, НКРЕКП, ДСУ з питань праці, Фонду тимчасової втрати непрацездатності, Пенсійний фонд. Були перевірки з Держінспекції енергонагляду та екологічної інспекції України та інші. Суттєвих порушень не виявлено. Приводів не довіряти їх висновкам та ініціювати додаткові перевірки немає. Однак ми відкриті до перевірок, готові надати будь-яку інформацію, що становить суспільний інтерес.
Пресслужба КП «Міськтепловоденергія».