• Аварійно-диспетчерська служба:
    3-49-20, 3-49-40, 0673116766
  • Абонентський відділ:
    5-11-01, 3-86-71, 068-938-61-57
  • Додаткові послуги: 050 436 80 66, kp-mtve-poslugy@ukr.net
  • Сервісний центр по роботі з приладами обліку:
    3-64-20, 067-311-67-63, 067-405-23-01
  • Лазня - (03849)76215
  • ДП "Тепловода": приймальня 3-25-92, абонентський відділ 067-381-01-64

ЧИ МОЖНА ВІДМОВИТИСЯ ВІД ГАРЯЧОЇ ВОДИ?

ЧИ МОЖНА ВІДМОВИТИСЯ ВІД ГАРЯЧОЇ ВОДИ?

Як відмовитися від гарячої води? Це запитання досить часто отримуємо від споживачів, чиї будинки обладнані системою централізованого гарячого водопостачання. Своє прохання вони  аргументують тим, що послугою не користуються, бо мають електричний бойлер. Здавалося б, чому ж не відключити? Надзвичайних зусиль це не потребує.  Але чи насправді все так просто? Спробуємо розібратися.

Як казав Кличко: «Щоб холодна вода перетворилась на гарячу, її потрібно підігріти». Способів нагріти воду в крані існує чимало. Однак найстабільнішою все ж залишається послуга централізованого гарячого водопостачання.  І цьогоріч його переваги ми відчули найгостріше. Бо місто мало гарячу воду навіть тоді, коли світло було по декілька годин на добу.

Підігріти воду звісно ж зручно і електричним бойлером. Однак, без світла працювати він не може. Більше того, у випадку, коли будинок запроєктований на централізоване гаряче водопостачання, інші мережі, зокрема електричні, мають певні обмеження. Електроприладів у такому будинку можна встановити лише певну кількість. Інакше, електромережі просто не витримають навантаження.  До того ж, якщо відключити воду гарячу і увімкнути холодну, її тиску може бути не достатньо для всього будинку. Тому, якщо будинок запроєктовано на дві послуги, відключити одну з них без наслідків неможливо.

Забороняє відключення централізованого гарячого водопостачання й законодавство. Відключити окремо квартиру законно не можна. Відповідно до Наказу Мінрегіону «Про затвердження Порядку відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води» (№169 від 27 серпня 2019 року), власники квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, приєднаного до централізованого опалення і гарячого водопостачання мають право відокремити (відключити) свою квартиру чи нежитлове приміщення тільки у разі, якщо не менше як половина квартир та нежитлових приміщень цього будинку вже відокремлена (відключена) від таких мереж. Поодиноке та самовільне відключення суворо заборонене.

Тобто, або від гарячого водопостачання відмовляється весь будинок, або ніхто. Заборона на відключення окремих квартир від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання діє вже понад десять років. І аргументована тим, що в багатоквартирному будинку система працює як цілісна і послуга постачається до всього будинку, а не кожну квартиру окремо. Тому якщо хтось від неї від’єднується, страждає увесь будинок.

Значно покращують якість централізованого гарячого водопостачання встановлення індивідуальних теплових пунктів. Щоб не мати проблем із гарячою водою, в багатоповерхівках, які вже мають ІТП потрібно подбати про відновлення лінії рециркуляції гарячого водопостачання. Зробити це мають самі мешканці будинку спільно зі своїм ОСББ чи обслуговуючою компанією. Однак, витрати обов’язково виправдають себе якістю послуги, яку отримуватимуть мешканці такого будинку.

Основний аргумент споживачів, які хочуть відключити гаряче водопостачання: «послугою не користуюсь». Звісно, ви не повинні платити за послугу, якою не користуєтеся. Найпростіший спосіб – встановити лічильник гарячої води і щомісяця повідомляти показання лічильника. Якщо гарячою водою не користуєтеся, а натомість маєте бойлер, лічильник буде постійно показувати «0» і плата за споживання гарячої води не нараховуватиметься.

Однак, відмовитися від обліку централізованого гарячого водопостачання не можливо. Бо, якщо, відповідно до проєкту, в будинку є і холодна, і гаряча вода, відповідно до Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», кожне місце відгалуження системи має бути оснащене вузлом розподільного обліку. Тобто, якщо в квартирі наявний ввід на гарячу воду, зняти з нього лічильник не можна.

Але від наявності лічильника аж ніяк не постраждаєте. Бо, маючи засіб обліку гарячого водопостачання в будь-який момент можете повернутися до централізованої послуги і мати гарячу воду незалежно від світла.