• Аварійно-диспетчерська служба:
  3-49-20, 3-49-40, 0673116766
 • вул. Тімірязєва, 123, м. Кам'янець-Подільський
 • Абонентський відділ:
  5-11-01, 3-86-71, 068-938-61-57
 • Сервісний центр по роботі з приладами обліку:
  3-64-20, 067-311-67-63, 067-405-23-01
 • ДП "Тепловода" 3-25-92
 • https://www.facebook.com/kp.mtve.kamianets/

13.04.2021р. Опалювальний сезон завершили, готуємось до наступного! Попередні підсумки проходження опалювального сезону 2020-2021.

КП «Міськтепловоденергія»: опалювальний сезон завершили, готуємось до наступного! Попередні підсумки проходження опалювального сезону  2020-2021.

ОПАЛЮВАЛЬНИЙ СЕЗОН 2020-2021 рр. в будівлях житлового фонду та інших споживачів централізованого опалення  м. Кам’янця-Подільського завершився сьогодні, 13 квітня.  Середньодобова температура  впродовж трьох днів поспіль нарешті сягнула нормативних +8 °С і відповідне рішення виконавчого комітету міськради підписав міський голова  М. Посітко.  В лікарні і дитячі садочки  тепло буде продовжувати подаватися до стабілізації погодних умов.

Минулий опалювальний сезон виявився багатим на кліматичні сюрпризи: на зміну аномально теплому листопаду прийшли значно холодніші, ніж зазвичай, зимові місяці зі стабільними морозами, а весна відзначилась різкими стрибками температури зовнішнього повітря.

Аварійно-диспетчерська служба МТВЕ нерідко була перевантажена скаргами на низьку і високу температуру опалення одночасно, з одних і тих самих будинків. Таке різноманіття думок і тепловідчуттів  у сусідів по житлу нерідко обумовлено нашим  менталітетом  і прагненням до особистої незалежності в межах одного  багатоквартирного будинку. Частина мешканців не сприймають нав’язаної їм економічної і безпечної моделі централізованого опалення, а прагнуть попри будівельні норми і правила  теплопостачання діяти за принципом “у кожного своя доля і свій шлях широкий”: не згодні з нормативними датами початку і кінця опалювального сезону,  параметрами роботи котелень, мереж, будинкових лічильників, тяжіють до індивідуального чи автономного форм опалення.

Тариф на теплопостачання для мешканців міста не змінювався з грудня 2018 року, однак нестабільність на ринку  палива  спонукає більшість громад житлових будинків нашого міста замислитись над пошуком шляхів заощадження на вартості опалення. На жаль, часто заходи будинкової економії призводять до  погіршення якісних показників опалення.

Нерідко фахівцям КПМТВЕ доводилось виїжджати на виклики по опаленню в будинки з перекритими засувками на подачу теплоносія. У виправдання від відповідальних за лічильник доводиться чути думку, що будинковий лічильник тепла допомагає економити кошти  на опалення. Насправді,  тепловий лічильник не є засобом економії. Він лише обліковує обсяг теплової енергії, спожитої багатоповерхівкою, тобто відображає фактичний стан справ. А перекриття запірної арматури перед лічильником призводить до повного розбалансування внутрішньобудинкових мереж ЦО: падають не лише температурні, а й гідравлічні параметри. В результаті, мерзнути доводиться всім будинком, хоча котельні тепло  поставили в повному обсязі.

Щоб економити на опаленні в будинках, необхідно вжити цілий комплекс заходів. Передусім, слід подбати, щоб тепло не «тікало» з будинку: перевірити  вікна і двері будинку, горища, підвали, утеплити стіни, перекриття, внутрішньобудинкові трубопроводи, місця загального користування, встановити доводчики закриття дверей під’їздів.

Істотний вплив на якість теплопостачання та раціональність користування тепловою енергією має облаштування житлових будинків індивідуальними тепловими пунктами (ІТП) із автоматичним погодним регулюванням. МТВЕ продовжує виконання Програми по облаштуванню проблемних будинків  такими пунктами. В інших містах є приклади, що мешканці власним коштом встановили таке обладнання на будинки і воно цілком виправдало їх очікування.

 

Коментар з  приводу  події надав заступник генерального директора КПМТВЕ з теплопостачання Олексій Сікора: «Сьогодні завершився опалювальний період 2020-21 років, однак в дитячі   садочки та лікарні ми продовжуємо подавати тепло аж до додаткового рішення виконавчого комітету. Також продовжуємо подавати цілодобово гарячу воду, за виключенням селища цементного заводу, де гаряча вода буде за графіком з 6:00 до 10:00, та з 17:00 до 24:00 щоденно. Минулий  оп. сезон пройшов у штатному режимі, хоча і був непростим з огляду на обмеження, викликані коронавірусом. За даний період було декілька аварійних ситуацій на вул. Миколи Гордійчука та  вул. Пушкінській, які вдалося оперативно ліквідувати силами підприємства та відновити теплопостачання споживачам. Нам все вдалося, тому що за попередні роки зроблено дуже багато роботи – це модернізація котелень, заміна магістральних теплових мереж по пр. Грушевського та вул. Васильєва, встановлення   індивідуальних теплових   пунктів,   що   разом   полегшило   проходження опалювального сезону.

Як   тільки  ми  завершуємо  опалювальний   сезон, то одразу   розпочинаємо   підготовку   до наступного. Щоб він пройшов  гладко, без позаштатних ситуацій, слід  провести комплекс  діагностичних та ремонтних робіт, доводиться зупиняти котельні, теплогенераторні, центральні теплові пункти і насосні станції. Користуючись  нагодою,  я  хочу   подякувати  нашому  колективу  за  їх нелегку працю, іноді здавалось,  на   межі можливого. Як би не було, але усі  непрості  завдання  були виконані. Дякую  за вашу відданість справі,  розуміння усієї  серйозності,  яка  перед   вами стоїть   у опалювальний   сезон.   Бажаю   Вам   міцного   здоров’я,   сил   та   наснаги   для  підготовки  до наступного сезону, тому що, чим важче нам буде в літку, тим легше буде зимою!»