СТУДЕНТИ-ЕКОЛОГИ ПДАТУ НА ЕКСКУРСІЇ В КП "МІСЬКТЕПЛОВОДЕНЕРГІЯ"

11 та 12 квітня студенти-екологи факультету агротехнологій та природокористування ПДАТУ ознайомилися з роботою міських очисних споруд та котельні, що працює на альтернативному паливі. Цікаву екскурсію на об’єкти КП «Міськтепловоденергія» організували викладачі університету Овчарук О. В., Дорошенко О. Л. та Петрище О. І.


Студенти ознайомились з технологічним процесом, методами очистки, які використовують на підприємстві,  також студенти мали можливість наглядно побачити роботу лабораторії, яка проводить контроль якості води на очисних спорудах. Цікаву розповідь провели начальник міських очисних споруд Процюк Максим Борисович та його заступник Коваленко Олег Вікторович.

Каналізаційні очисні споруди м. Кам’янець-Подільський розташовані біля села Тарасівка. Проектна потужність очисних споруд становить більше 70 тис.куб.м/добу, споруди загружені на одну третину. Скидання стоків після очистки передбачено в ріку Мукша (притока р. Дністер). Очисні споруди міста працюють ефективно.

Наступного дня група студентів-екологів ознайомилася з роботою котельні на вул. М. Гордійчука, 2, яку нещодавно було реконструйовано на альтернативні види палива.  

Реконструкція котельні з переобладнанням котлів на альтернативні види палива стала ще одним успішно реалізованим проектом КП «Міськтепловоденергія», що спрямований на заміщення газу. Переобладнаний котел потужністю 6 МВт працюватиме на твердому паливі і заміщуватиме споживання газу на 1,7 млн. м3 в рік. Цікаву розповідь про роботу котельні провели заступник генерального директора з питань теплопостачання Дідківський В. І. та начальник відділу з питань енергоефективності та екології Сікора О. О.

Альтернативою газу на котельні стала тріска деревини. Студенти ознайомились із процесом виробництва цього паливного матеріалу для модернізованого котла. Процес перетворення дров’яних брусків на дрібний паливний матеріал продемонструвала компактна машина для виробництва тріски, яка працює на реконструйованій котельні. Зберігається вироблене паливо в спеціально облаштованому механізованому складі підземного типу, а увесь процес подачі палива та роботи котла повністю автоматизований. 

Колектив кафедри екології та ЗПК висловлює подяку своєму колезі доценту кафедри, депутату Кам’янець-Подільської міської ради Чинчику О.С. за допомогу в організації екскурсії.

За матеріалами викладачів кафедри екології та ЗПК ПДАТУ.

Комунальне підприємство
“Міськтепловоденергія”
вул.Тімірязєва, 123
м.Кам'янець-Подільський,
Хмельницька обл.,
32300, Україна


e-mail: kp-mtve@ukr.net
© 2018, Комунальне підприємство "Міськтепловоденергія", м.Кам’янець-Подільський