СПІВЧУВАЄМО...

30 вересня перестало битися серце Михайла ЛАМА, який більше 10 років очолював «Кам’янець-Подільський район теплових мереж».

                                   

Народився Михайло Григорович у Кам’янці-Подільському 19 травня 1933 року. Воєнне дитинство провів в евакуації. Спочатку в Сталінградській області, згодом в Уляновську та Куйбишевській області. Під час переїздів разом із матір’ю перехворів тифом. Хлопчик вижив, а от мати померла просто на його руках. Війна забрала і батька. Тож вихованням Михайла займалась бабуся.

У повоєнні роки повернувся до Кам’янця-Подільського. Навчався у школі №8, згодом – індустріальному технікумі. Після призову до армії курс молодого бійця пройшов у Вільнюсі, згодом служив у Німеччині. Після повернення до Кам’янця-Подільського розпочав працювати інженером на міській ТЕЦ. Заочно закінчив Московський енергетичний інститут. Коли «Підприємство об’єднаних котелень міста» очолив Володимир Крилов, Михайла Лама призначили головним інженером підприємства, а 1976 року він очолив «Кам’янець-Подільський район теплових мереж» і впродовж 10 років залишався його директором.

Керувати тепломережами Михайлу Григоровичу довелося у непростий для галузі час, коли замість звичного мазуту котли переводили на газ. В місті будувались нові мікрорайони і відповідно з’являлися нові котельні та мережі, які цього часу обслуговують місто.

 «Батько увесь час був у роботі та невпинному русі. Працював до 73 років. – згадує старша донька Михайла Григоровича Клара. – Він був суворим і вимогливим, але дуже справедливим батьком. Не зважаючи на те, що робота забирали багато часу, завжди приділяв увагу нашому вихованню – саме тато щоранку заплітав нам із молодшою сестрою волосся, варив манну кашу. Він дуже любив дітей, радів чотирьом онукам, правнукові, поважав і любив матір, з якою прожив у шлюбі 62 роки. Батько був справжнім бійцем і до останнього подиху не робив собі поблажок».

Адміністрація КП «Міськтепловоденергія» щиро співчуває родині Михайла Григоровича і глибоко сумує з приводу непоправної втрати. А колектив тепло згадує його поради і настанови, мудрість та відповідальність до роботи, якій Михайло Лам присвячував життя…

Валерій ГОРДІЙЧУК, генеральний директор КП «Міськтепловоденергія»: «Мені пощастило познайомитися з Михайлом Григоровичем не як із директором, а як відданим справі професіоналом і прекрасною людиною. Це один із корифеїв теплоенергетики Кам’янця-Подільського, який здійснив у галузі справжній прорив – газифікацію котелень. До останніх днів цікавився життям підприємства, радів його успіхам.

Михайло Лам був грамотним головним інженером та керівником. Професійним, інтелігентним, освіченим спеціалістом і просто високоморальною, справедливою та чесною людиною. Сумно від такої втрати…».

Михайло ДУРИГІН, колишній заступник Михайла Лама, а нині консультант проектів Світового банку:

«За характером Михайло Григорович був справжнім технарем, котрий залізе в будь-яку шпаринку. Надзвичайно відповідальний та організований керівник. Знав все сам і вимагав цього ж від інших. На підприємстві він першим побудував систему контролю за виконанням завдань, але й сам не соромився брудної роботи – закочував рукави і копирсався в моторах. Вимогливий до себе та до інших, Михайло Григорович вчився все життя. До цього ж стимулював і колектив, за що особисто я досі йому дуже вдячний.

Михайло Лам був чудовою людиною, в якої було чому повчитися. Дуже жаль, що він пішов…»  

Микола СТАНІСЛАВСЬКИЙ, начальник Північного району тепломереж:

 «Назавжди запам’ятаю Михайла Лама людиною слова. Якщо він приймав якесь рішення – ніколи його не міняв. Завжди був відкритим і зрозумілим, але водночас дуже уважним до деталей керівником. Він був фахівцем із великої літери. Шкода, що не стало такої людини…».

 

 

 

 

 

Комунальне підприємство
“Міськтепловоденергія”
вул.Тімірязєва, 123
м.Кам'янець-Подільський,
Хмельницька обл.,
32300, Україна


e-mail: kp-mtve@ukr.net
© 2018, Комунальне підприємство "Міськтепловоденергія", м.Кам’янець-Подільський