Схема очистки води

Схема очистки води


У всьому світі питна вода регламентується показниками, які забезпечують її безпеку для здоров’я людей та смаковими якостями. В Україні якість води регламентується державними санітарними правилами та ГОСТ, які включають такі критерії якості питної води, як епідеміологічна безпека, нешкідливість її хімічного складу при тривалому споживанні людиною, сприятливими органолептичними властивостями (тобто смакові якості)та радіаційну безпеку.

Місто забезпечують питною водою 27 артсвердловин Белановецького, Смотрицького, Мукшанського підземних водозаборів, та поверхневе - річка Дністер. Водопровід міста Кам'янець-Подільського підпорядковується органам місцевого самоврядування. Підприємство КП „Міськтепловоденергія" - суб'єкт господарювання, що здійснює експлуатацію об'єктів централізованого питного водопостачання. Питною водою з ВНС міського водопроводу користюється лише населення м. Кам'янець - Подільського. В склад дільниці Дністровського водогону входять водопідводний затоплений канал та водоприймальний отвір суміщений з насосною станцією першого під'йому, насосна станція першого підйому, трубопровід річкової води, насосна станція другого під'йому та комплекс водоочисних споруд. НС - 1 розташована в селі Цвіклівці Кам'янець-Подільського району на відстані 17 км від міста. Саме в машинному залі НС 1 підйому проводять перший етап очисних робіт по очистці від намулу акваторії, насосного та електричного обладнання.

В межах Кам'янецького регіону р. Дністер протікає через каньйон (лівий берег), який є природним захисним бар’єром. По трубопроводу з насосної станції I-го підйому річкова вода попадає в змішувачі НС-2. Туди в свою чергу посередництвом трубопроводів подається розчинний гіпохлорит натрію, сірчанокислий алюміній, поліакриламід. В будівлі реагентного господарства змонтовано 4 установки знезаражування питної води типу «Сиваш» з електролізерами.

Зі змішувачів вода потрапляє в камеру реакції, де реагенти вступають в реакцію з домішками - відбувається коагуляція і знезараження (перше хлорування).

З камер реакції вода надходить в відстійники, де відбувається освітлення води за рахунок осадження пластівців коагулянту. Після відстоювання вода аерується і подається на піщано-вугільно-гравійні фільтри, в вертикальній послідовності зверху-вниз: активоване вугілля, пісок, гравій дрібної фракції, гравій грубої фракції. Після другого хлорування поступає в резервуари чистої води /РЧВ/. Промивка фільтрів відбувається зворотнім током питної води. На спорудах передбачено можливість відбору проб після кожного етапу водопідготовки. Перед подачею в мережу вода з артсвердловин попадає на три ВНС. Контроль вмісту залишкового хлору проводиться на етапах технології очистки води в камері реакції, відстійниках, колекторах, після фільтрів та на виході в місто.

Комунальне підприємство
“Міськтепловоденергія”
вул.Тімірязєва, 123
м.Кам'янець-Подільський,
Хмельницька обл.,
32300, Україна


e-mail: kp-mtve@ukr.net
© 2018, Комунальне підприємство "Міськтепловоденергія", м.Кам’янець-Подільський