Новообрані депутати ознайомилися з роботою КП «Міськтепловоденергія»

16 грудня після пленарного засідання третьої сесії міської ради, депутати продовжили свою роботу на об’єктах КП «Міськтепловоденергія».

Зважаючи на те, що депутатський корпус значно оновився у цьому скликанні, генеральний директор КП «Міськтепловоденергія» Валерій Гордійчук виступив з ініціативою провести виїзне засідання  на об’єктах підприємства, щоб народні обранці ознайомилися з роботою комунального підприємства, адже від його ефективної роботи багато в чому залежить життєдіяльність міста.
Депутати ознайомили з ходом реконструкції котельні по вул. Жукова, 2 та з роботою нового заводу по переробці соломи на пелети, побачили як працює автоматизована диспетчерська служба та одна з новозбудованих модульних котелень, а також відвідали насосну станцію №1 Дністровського водогону.
Уже повідомлялося, що Кам’янець-Подільський став першим містом, яке офіційно заявило про свій намір повністю відмовитися від використання газу для централізованого опалення. У рамках цього проекту відбувається переведення на тверді види палива котлів на котельні по вул. Жукова. Зараз на стадії завершення переоснащення одного із котлів потужність 5 МВт. Котел буде працювати на деревині та соломі, що дозволить за рік зекономити газу орієнтовно на 50-60 млн. грн. Спеціально для роботи нового котла збудовано склад для сировини, де одночасно може зберігатися 200 тонн соломи та деревини. Цієї кількості палива достатньо для безперебійної роботи котла упродовж чотирьох діб. 
Переоснащення відбувається за рахунок коштів державного бюджету, з якого виділено 10 млн. грн., що будуть освоєні до 29 грудня.
Після завершення реконструкції котельні по вул. Жукова, у місті вже буде працювати 6 котелень на твердому паливі. А у планах на 2016-2017 роки будівництво на введення в експлуатацію теплової електричної станції, де також буде чотири потужних котла, два з яких будуть працювати на твердому паливі. Також станція буде виробляти електричну енергію, яку комунальне підприємство зможе продавати державі по зеленому тарифу. Роботи будуть виконуватися за кошти кредиту Світового банку. Напередодні прийшло підтвердження з Вашингтону про те, що експерти Світового банку дали добро на будівництво станції. Після введення в експлуатацію теплової електростанції, стару ТЕЦ, яка вже давно морально та фізично застаріла, буде повністю виведено з експлуатації. 
Для забезпечення котелень власним паливом, у Кам’янці збудовано власний міні-завод по переробці соломи на пелети. Його потужність складає 2 тонни сировини на годину. Такої кількості пелет недостатньо для забезпечення всіх котелень паливом, а тим паче його не вистачить для теплової електростанції, яка споживатиме орієнтовно 130 тонн палива на добу. Але це лише перший крок, який у разі перебоїв з постачанням палива гарантує безперебійну роботу котелень. У майбутньому тут планують будувати нові лінії, одна з яких перероблятиме торф на гранули.
 З роботою нового заводу Валерій Гордійчук також ознайомив депутатів міської ради.
Вище зазначалося, що у місті вже є п’ять котелень, які працюють на цьому паливі. Одна з них – модульна котельня по вул. Івана Франка, яку введено в експлуатацію минулого року. Вона працює для обігріву центру «Довголіття» та поліклініки №2. Завдяки роботі цієї котельні, вказані заклади соціальної сфери мають можливість отримувати тепло автономно, незалежно від ТЕЦ.
Варто зазначити, що всі новозбудовані котельні працюють в онлайн режимі й управління їхньою роботою відбувається з єдиної диспетчерської служби, яка знаходиться по вул. Тімірязєва, 123. Валерій Гордійчук продемонстрував її роботу депутатам.
Поряд із переоснащенням котелень та відхід від газової залежності, цього року місто отримало ще одну серйозну проблему, яку потрібно було негайно вирішувати. Через спекотне посушливе літо рівень води у Дністрі вправ на 7 метрів, що поставило під загрозу забезпечення міста питною водою. Адже понад 60% мешканців Кам’янця-Подільського отримують воду саме з цієї річки.
Для недопущення перебоїв з водопостачанням, а тим паче повної зупинки насосної станції першого підйому Дністровського водогону, з міського бюджету було виділено кошти на очищення акваторії насосної станції від намулу. Роботи виконували водолази Новодністровської ГЕС, які відкачали понад 2,5 тис. тонн намулу, який утворився за роки та міг спричинити повну зупинку насосної станції. Завдяки вчасно вжитим заходам, проблему вирішено.
«Ті проблеми, про які ми сьогодні говорили, є надзвичайно важливими для міста, адже йде мова про забезпечення 100-тисячного Кам’янця-Подільського теплом та водою. Презентовані проекти – це лише незначна частина того, що ми робимо щодня, тому для мене дуже важливо, що депутати міської ради, особливо новообрані, розуміли важливість цього всього та підтримували своє комунальне підприємство, яке об’єктивно на сьогодні є одним із кращих в Україні», - прокоментував роботу виїзного засідання генеральний директор КП «Міськтепловоденергія», депутат міської ради Валерій Гордійчук.


Прес-служба КП "Міськтепловоденергія” 

Комунальне підприємство
“Міськтепловоденергія”
вул.Тімірязєва, 123
м.Кам'янець-Подільський,
Хмельницька обл.,
32300, Україна


e-mail: kp-mtve@ukr.net
© 2017, Комунальне підприємство "Міськтепловоденергія", м.Кам’янець-Подільський