КП «МІСЬКТЕПЛОВОДЕНЕРГІЯ» ПРОДОВЖУЄ ДІЛИТИСЯ ДОСВІДОМ В НАРЯМКУ ЗАМІЩЕННЯ ГАЗУ

Накопичуючи досвід втілення проектів із заміщення газу твердими видами палива, Кам’янець-Подільський не втрачає нагоди ним поділитися. Минулого тижня він став показовим для учасників одразу двох масштабних заходів у сфері альтернативної енергетики. 16 березня про шлях до енергетичної незалежності в місті генеральний директор КП «Міськтепловоденергія» Валерій ГОРДІЙЧУК розповідав під час практичної конференції в рамках «Тижня альтернативної енергетики» («Alternative Energy Week»), що проходила в Києві. А вже наступного дня ділився досвідом використання твердого палива під час семінару, який організувало Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження у Хмельницькому. 

У стінах Торгово-промислової палати України «Тиждень альтернативної енергетики» об’єднав фахівців сонячної, вітряної, гідроенергії, біоенергетики та енергетики в промисловості і ЖКГ. Те, як альтернативна енергетика дозволяє позбавитися від газової залежності Кам’янцю-Подільському учасникам масштабного заходу Валерій Григорович продемонстрував наживо. За роботою усіх твердопаливних котелень вони мали нагоду поспостерігати в режимі он-лайн, тож на власні побачили як замість російського газу наше місто зігріває українське біопаливо. Втілені КП «Міськтепловоденергія» енергоефективні проекти у Києві зацікавили не лише представників сфери ЖКГ, енергетичних компаній та міських голів інших міст, а й засоби масової інформації.

Вже 17 березня про впровадження виробництва теплової енергії з альтернативних джерел генеральний директор КП «Міськтепловоденергія» розповідав учасникам семінару «Поширення досвіду заміщення газу альтернативними видами палива та розвитку сфери ВДЕ» у Хмельницькому.

Захід присвячений поширенню досвіду заміщення газу альтернативними видами палива та розвитку сфери відновлюваної енергетики відкрив голова Держенергоефективності Сергій САВЧУК. На заході, що пройшов за участю голови обласної ради Михайла ЗАГОРОДНОГО, т.в.о. першого заступника голови облдержадміністрації Олега ГУМЕННОГО, представників міської влади Хмельниччини, міжнародних експертів, експертів у сфері відновлювальної енергетики та профільних асоціацій, ЗМІ широко обговорили питання поширення та впровадження досвіду виробництва теплової та електричної енергії з альтернативних джерел, стимулювання до впровадження проектів у сфері відновлювальних джерел енергії та законодавчі аспекти у цій сфері. 

Як зазначив голова Михайло Загородний, показовим прикладом у напрямку заміщення газу місцевими видами палива у Хмельницькій області є саме Кам’янець-Подільський. Тож нашому місту організатори семінару приділили особливу увагу, а доповідь гендиректора КП «Міськтепловоденергія» було виділено окремим блоком програми. Свою розповідь про будівництво і роботу об’єктів альтернативної енергетики на прикладі нашого міста Валерій Григорович підкріпив не лише он-лайн презентацією роботи твердопаливних котелень, а й відео, що демонструє повний цикл виробництва теплової та електричної енергії на біо-ТЕС, будівництво якої триває на вул. Крип’якевича.

- Проекти з відновлюваної енергетики – це не лише можливість замістити газ, - зазначає голова Держенергоефективності Сергій Савчук. - Це нові точки росту економіки регіону, активізація роботи малого і середнього бізнесу, створення нових робочих місць, збільшення надходжень до бюджетів. Завдяки «зеленим» проектам територіальні громади можуть заробляти, ставати менш енергозалежними і водночас багатшими. Потрібно активно використовувати надзвичайно великі ресурси для виробництва «чистої» енергії, які є на землях регіону.

Прес-служба КП «Міськтепловоденергія».

Комунальне підприємство
“Міськтепловоденергія”
вул.Тімірязєва, 123
м.Кам'янець-Подільський,
Хмельницька обл.,
32300, Україна


e-mail: kp-mtve@ukr.net
© 2018, Комунальне підприємство "Міськтепловоденергія", м.Кам’янець-Подільський