КАМ’ЯНЕЦЬ НА 100% ВІДМОВЛЯЄТЬСЯ ВІД ГАЗУ

Вже до кінця березня комунальне підприємство «Міськтепловоденергія» сподівається повністю відмовитися від використання природного газу і виробляти теплову енергію виключно на альтернативному паливі. Продемонструвавши ефективну роботу шести котелень на твердому паливі, підприємство не зупинилося на досягнутому. Шлях до газової незалежності продовжився завдяки переведенню на альтернативне паливо двох найбільших у місті діючих котелень, що розташовані на вул. Тімірязєва, 123 та М. Гордійчука, 2 та будівництву унікальної навіть для Європи теплоелектростанції.

3 березня роботу нових потужних котлів та будівельний майданчик ТЕС генеральний директор КП «Міськтепловоденергія» Валерій ГОРДІЙЧУК продемонстрував заступникам міського голови Сергію БАБІЮ та Вадиму САВЧУКУ, секретарю міської ради Дмитру ВАСИЛЬЯНОВУ, керуючому справами Яні МЕЛЬНИЧУК та представникам депутатського корпусу. Разом із журналістами вони на власні очі побачили скільки тепла може віддавати звичайна тріска,  пересвідчилися в кількості запасів твердого палива і дивувалися масштабам будівництва нового амбітного проекту комунального підприємства.    

Органічні пелети та деревні тріски зігріватимуть мешканців мікрорайону Черемушки із котельні, що розташована на вул. Тімірязєва, 123. На початку березня тут відбувся запуск потужного твердопаливного котла, який вироблятиме 3 МВт теплової енергії. Саме зі знайомства з його роботою Валерій Гордійчук і розпочав «екскурсію» для депутатів.  Блискучий велетень, що впевнено розташувався в стінах котельні швидко адаптувався до нових умов. Теплом і гарячою водою він тепер забезпечуватиме близько 50 житлових будинків та 12 навчальних закладів, що розташовані на Черемушках. Працюючи на трісці деревини, котел тепер заміщуватиме до 2250,0 тис. м3 споживання природного газу на рік. Провести реконструкцію підприємству вдалося завдяки коштам державного фонду регіонального розвитку, який виділив на проект 8,360 млн. грн..  

Друга черга реконструкції з переобладнанням котлів на альтернативні види палива нещодавно завершилася й на котельні по вул. Миколи Гордійчука, 2, що забезпечуватимуть централізованим теплопостачанням та гарячою водою близько 25 тисяч мешканців мікрорайону Жовтневого. Тепер на трісці деревини та біопелетах тут працює два твердопаливних котли по 6 МВт.. Вартість проекту становить 18,2 млн. грн.. А потенціал заміщення природного газу сягає 4400,0 тис. м3 на рік. Провести реконструкцію котельні також вдалося завдяки коштам державного фонду регіонального розвитку.

По-справжньому вразили гостей масштаби і темпи будівництва сучасної теплоелектростанції, що розташується на вул. Крип’якевича, 3. Завершити будівництво ТЕС із комбінованим виробництвом теплової та електричної енергії газовими і твердопаливними котлами планується вже до кінця 2017 року. Працюватимуть тут два твердопаливних котли загальною потужністю 15 МВт. та два газових котли по 12 МВт. кожен. Проект, що реалізується за кошти кредиту Світового банку заслужено розраховує на звання ексклюзивного. Адже передбачає встановлення турбіни з модулем ОRС (Organic Rankine Cycle – органічний цикл Ренкіна), унікальність якої полягає у використанні рідини з температурою 200°С. Кам'янець же стане п'ятим у світі і лише третім у Європі містом, яке використовуватиме цей сучасний метод виробництва теплової енергії. Монтаж системи ORC на теплоелектростанції планують завершити до 2018 року. Новітня ТЕС дозволить зменшити споживання газу та забезпечить його заміщення на 8413,0 тис.м3 на рік.

Лише впродовж 2016 року підприємству вдалося  замістити 1500,0 тис.м3 природного газу, що в середньому становить 12% від споживання газу котельними. Втім після завершення проектів, з якими ознайомили депутатів, заміщення природного газу сягне 15,5 млн.м3 в рік, що становить 65% його споживання по підприємству в цілому. В літній період заміщення сягне усіх 100%, адже для забезпечення гарячого водопостачання на підприємстві використовуватимуть виключно тверде паливо українського виробництва.

Прес-служба КП «Міськтепловоденергія». 

Комунальне підприємство
“Міськтепловоденергія”
вул.Тімірязєва, 123
м.Кам'янець-Подільський,
Хмельницька обл.,
32300, Україна


e-mail: kp-mtve@ukr.net
© 2018, Комунальне підприємство "Міськтепловоденергія", м.Кам’янець-Подільський